U-17: Przegrane starcie z łodzianami

1 tydzień temu | 08.09.2024, 09:14

W ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół U-17 podejmował na własnym terenie AKS SMS Łódź. W spotkaniu tym krakowianie niestety musieli uznać wyższość rywali i przełknąć gorycz porażki, ulegając przyjezdnym 1:4. Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Milan Olej.

Wiślacy weszli w ten mecz z motywacją do rehabilitacji po ubiegłotygodniowym przegranym pojedynku z Wisłą Płock, ale ostatecznie gospodarzom nie udało się wykonać zwycięskiego planu na to starcie. W pierwszej połowie krakowianie nie wyzbyli się błędów oraz łatwych strat, co nie umknęło dobrze dysponowanym zawodnikom z Łodzi, którzy już w trakcie 20 minut aż czterokrotnie pokonywali wiślackiego golkipera. Pomimo podejmowanych prób, Wiślakom nie udało się celnie odpowiedzieć, wskutek czego zespoły schodziły na przerwę przy wysokim prowadzeniu ekipy z Łodzi.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do walki o odwrócenie losów tego meczu, jednak przez dłuższy czas wyprowadzane ataki i zawiązywane akcje nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Miejscowi nie zaprzestawali w swoich działaniach, naciskając na przeciwników i na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry dali się wreszcie we znaki obronie zespołu z Łodzi, zdobywając jedynego gola po strzale Milana Oleja.

„Poziom, na którym rywalizujemy wymaga od nas gry z pełnym zaangażowaniem i przekraczaniem własnych barier na każdej pozycji oraz w każdym momencie gry. Pokazaliśmy to w drugiej połowie meczu, co znacząco przełożyło się na jakość naszej gry. W pierwszej części pojedyncze sytuacje, gdy tego nie dopilnowaliśmy, zostały wykorzystane przez przeciwnika i zbyt łatwo przyszło im strzelenie tych czterech bramek. Musimy wyciągnąć wnioski. Wiemy, że nie ma tu miejsca nawet na chwilowe spadki i dążymy do tego, by nasza aktywność wyglądała tak, jak to pokazaliśmy w drugiej połowie meczu” - powiedział trener Patryk Jałocha

Wisła Kraków U-17 - AKS SMS Łódź 1:4
bramka dla Wisły: Milan Olej

Wisła Kraków U-17: Wiktor Żydaczek (BR) - Mateusz Kania, Kacper Trznadel, Dawid Szczepaniak (C), Mikołaj Podwysocki - Jakub Idziak, Filip Michałowski - Jakub Czubernat, Milan Olej, Maksymilian Podwysocki - Bruno Skoczek

Ławka rezerwowych: Kacper Pisarek (BR), Alan Bąk, Tomasz Durlak, Kacper Gut, Oliwier Kozak, Radosław Krasek, Jakub Małek, Mateusz Maszewski, Łukasz Wang