U-17: Triumf w Kielcach

4 dni temu | 14.09.2024, 19:47

Zespół U-17 dowodzony przez trenera Patryka Jałochę w sobotę przystąpił do wyjazdowego pojedynku z drużyną Industria Korona Kielce. Krakowianie zaliczyli dobry występ, wieńcząc go zasłużonym zwycięstwem 2:1 po trafieniu Kacpra Guta oraz golu samobójczym zawodnika Korony.

Początek spotkanie nie wyglądał obiecująco w wykonaniu zawodników Wisły, którzy w pierwszych minutach mieli spore problemy z organizacją i zastosowaniem pressingu. Kielczanie z kolei szybko uwalniali się spod nacisków przeciwników, a gra toczyła się przy ich przewadze, co jednak nie poskutkowało groźną sytuacją. Odpowiedzią na działania gospodarzy były wprowadzone korekty w ustawieniu Białej Gwiazdy, po których krakowianie zaczęli przejmować stery, zmuszając rywali do błędów oraz stwarzając sobie okazje do strzałów. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania Kacper Gut pokonał golkipera Korony, uderzając zza pola karnego, czym otworzył wynik meczu.

Po zwycięstwo!

Po przerwie krakowianie wprowadzili zmiany w sposobie bronienia, przejęli inicjatywę i to oni kontrolowali przebieg spotkania. Niedługo później wiślaccy zawodnicy przy wysokim pressingu zmusili do błędu jednego z graczy Korony, po czym umieścił on piłkę we własnej bramce, dając drugiego gola zespołowi Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Patryka Jałochy w kolejnych minutach dawali się we znaki rywalom, zawiązując składne akcje i dochodząc do kolejnych groźnych sytuacji, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia. Wkrótce goście mieli świetną okazję, by cieszyć się z trzeciego gola - po stałym fragmencie Kacper Trznadel wpakował głową futbolówkę do siatki, ale trafienie nie zostało uznane, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego. Ostatni kwadrans meczu należał już do Korony. Przyjezdni cofnęli się do obrony niskiej, próbując wyjść z kontrą, lecz tym razem to gospodarze wykazali się skutecznością, zdobywając bramkę na 2:1.

Industria Korona Kielce - Wisła Kraków 1:2 (0:1)
bramki dla Wisły: Kacper Gut 44'

Wisła Kraków U-17: Kacper Pisarek (BR) - Kacper Trznadel, Kacper Gut, Dawid Szczepaniak (C), Mikołaj Podwysocki - Jakub Małek, Filip Michałowski - Mateusz Kania, Milan Olej, Maksymilian Podwysocki - Alan Bąk

Ławka rezerwowych: Wiktor Żydaczek (BR), Michał Chramiec, Jakub Czubernat, Tomasz Durlak, Jakub Idziak, Oskar Janczy, Oliwer Kozak, Mateusz Maszewski, Bruno Skoczek