U-17: Wygrana potyczka z GKS-em Bełchatów

3 miesiące temu | 26.05.2024, 21:21

Zespół U-17 zakończył rundę wiosenną, ale również cały sezon 2023/24 w najlepszy sposób! Wiślacy w ostatniej kolejce zmierzyli się na wyjeździe z GKS-sem Bełchatów i po trudnym boju pokonali gospodarzy 2:1. Na listę strzelców Białej Gwiazdy wpisali się Łukasz Staniów i Szymon Kawała.

Drużyna Wisły Kraków do spotkania z GKS-em Bełchatów podeszła z chęcią zrehabilitowania się za ubiegłotygodniową dotkliwą porażkę w derbowym starciu z Cracovią. Krakowianie od początku meczu w Bełchatowie wytaczali najcięższe działa, próbując zdominować przeciwników i odnaleźć drogę do ich bramki. Realizowanie założeń nie przychodziło im jednak z dużą łatwością, gdyż o wywalczeniu zwycięstwa marzyli również gospodarze. Miejscowi starali się wyprowadzać ataki, lecz to przyjezdnym udało się wreszcie otworzyć wynik meczu, a dokonał tego w 35. minucie Szymon Kawała. W drugiej połowie podopieczni trenera Patryka Jałochy wciąż nie składali broni, chcąc ponownie sforsować defensywę zespołu z Bełchatowa i powiększyć prowadzenie, z kolei rywale stawali na wysokości zadania, oddając strzały w kierunku bramki strzeżonej przez Karola Dołkina. Zawodnik GKS-u udało się wkońcu odpowiedzieć skutecznie rozpędzonym Wiślakom, co nastąpiło dopiero w 69. minucie. Celne trafienie przywróciło im wiarę w wywalczenie zwycięstwa, ale radość nie trwała długo. Chwilę później wygraną zespołu z Reymonta w tym spotkaniu przypieczętował Łukasz Staniów, zdobywając bramkę na 2:1.

Zespół Wisły tym samym zajął 4. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 w sezonie 2023/24.

GKS Bełchatów U-17 - Wisła Kraków U-17 1:2 (0:1)
bramki dla Wisły: Szymon Kawała 35', Łukasz Staniów 73'