U-17: Wysoka przegrana w derbach z Cracovią

3 miesiące temu | 18.05.2024, 17:19

Zespół CLJ U-17 w sobotnie popołudnie w ramach 29. kolejki rozgrywek zmierzył się w Myślenicach w derbowym pojedynku z Cracovią. Piłkarze prowadzeni przez trenera Patryka Jałochę ponieśli wysoką porażkę 0:4.

Derby Krakowa na szczeblu CLJ U-17 rozpoczęły się od natarcia Wiślaków. Jako pierwszy dał o sobie znać Aleksy Rokosz, który pomknął lewym skrzydłem, ale nie udało mu się skutecznie obsłużyć wbiegających w pole karne partnerów. Chwilę później do głosu doszli zawodnicy Cracovii. Boczny pomocnik wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, który obronił golkiper Pasów. W 8. minucie spotkania Cracovia objęła prowadzenie. Rywal uderzył z okolic rogu pola karnego, a dobrym refleksem wykazał się Jakub Kowalski, ale nieszczęście krakowian, piłka przekroczyła linię bramkową. Odpowiedź Wisły mogła nadejść bardzo szybko, ale strzał Jakub Czubernata okazał się niecelny. Podopieczni trenera Jałochy trafili jeszcze w poprzeczkę, a dobrą okazję miał Eryk Daczewski, który znalazł się pod polem karnym Pasów, ograł jednego z rywali i technicznym strzałem starał się pokonać bramkarza, niestety bez skutku. Kilka minut przez końcem pierwszej części meczu, pomocnik Pasów pomknął prawą flanką i umieścił piłkę w siatce strzałem tuż przy słupku.

Bez punktów

Drużyna Pasów po zmianie stron nie odpuściła i kreowała sobie kolejne sytuacje do zdobycia gola. Wiślacy również mieli swoje momenty, jak np. strzał Rokosza, który niestety został wyłapany przez golkipera. Bardzo bliski zdobycia gola kontaktowego był Łukasz Staniów, który w okolicach 60. minuty otrzymał świetną piłkę z rzutu wolnego od Szymona Kawały. Wiślak wygrał pojedynek główkowy z defensorami Cracovii, ale niestety futbolówka do siatki nie wpadła. Chwilę później Białą Gwiazdę od straty bramki uchronił Daczewski. Po godzinie gry zespół Pasów prowadził już trzema golami, po główce z rzutu rożnego. Przyjezdni pod koniec spotkania umieścili piłkę w siatce Wiślaków po raz czwarty, ustalając wynik spotkania. Krakowianie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, ale niestety nie zostały one wykorzystane.

Zawodnicy zespołu CLJ U-17 za tydzień zakończą swoje ligowe zmagania. Ostatnia kolejka sezonu 2023/2024 oznacza dla podopiecznych trenera Jałochy wyjazdową potyczkę z GKS-em Bełchatów. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 26 maja o godzinie 13:00.

Wisła Kraków U-17 – Cracovia U-17 0:4 (0:2)

Wisła Kraków U-17: Jakub Kowalski (BR) – Eryk Daczewski (K), Szymon Urbanik, Franciszek Radwański – Nathan Lis (65’ Mateusz Kania), Maksym Tsymbaliuk (65’ Dawid Rataj), Łukasz Staniów (81’ Jakub Małek), Aleksy Rokosz (65’ Bruno Skoczek)– Jakub Czubernat (46’ Kacper Symula), Maciej Szmydt, Szymon Kawała (81’ Dawid Szczepaniak)

Ławka rezerwowych: Karol Dołkin (BR), Kacper Trznadel