U-17: Wysokie zwycięstwo z GKS-em Bełchatów

10 miesięcy temu | 18.11.2023, 14:33

Zespół Białej Gwiazdy U-17 w sobotnie południe, w ramach 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podejmował w myślenickim ORLEN OIL Centrum Treningowym ekipę GKS-u Bełchatów. Wiślacy wysoko pokonali swoich rywali 7:0, a łupem bramkowym podzielili się Staniów i Czubernat, którzy zdobyli po dwa gole oraz Wójcik i Lis. Jedna z bramek była trafieniem samobójczym.

Spotkanie z GKS-em Bełchatów od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Patryka Jałochy. Obrońców rywali na lewej flance nękał Rokosz, który kilkukrotnie po swoich dynamicznych akcjach wrzucał piłkę w pole karne. Wynik tego starcia został otwarty po upływie niecałego kwadransa, kiedy to właśnie Rokosz zagrał mocną piłkę wzdłuż linii końcowej do nabiegającego Wójcika, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować futbolówkę do siatki. Nie minęły nawet trzy minuty, a prowadzenie Wisły podwyższył Staniów, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. W pierwszej części meczu swoje okazje miał jeszcze Kawała, który dwukrotnie próbował zaskoczyć golkipera GKS-u, ale za każdym razem piłka po jego uderzeniach mijała bramkę rywali. Indywidualną akcję przeprowadził także Rokosz, który zszedł do środka i oddał mocny strzał, lecz górą był bramkarz gości. Krakowianie schodzili więc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Pięć kolejnych ciosów

Druga część spotkania dla Wiślaków rozpoczęła się równie obiecująco, co pierwsza. Po około dziesięciu minutach na lewej flance futbolówkę otrzymał Staniów i strzałem po długim słupku po raz drugi pokonał bramkarza z Bełchatowa. Kilka chwil później w szesnastkę rywali wpadł Symula i został nieprzepisowo zatrzymany, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Lis i bardzo pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy. Zaledwie dwie minuty później, po jednym z dośrodkowań w pole karne, obrońca rywali niefortunnie interweniował i umieścił piłkę we własnej bramce. W dalszej części pojedynku, bliski zdobycia swojego gola był wprowadzony wcześniej na boisko Szmydt, lecz jego strzał w polu karnym przyjezdnych okazał się niecelny. Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem arbitra mogliśmy oglądać bramkową akcję rezerwowych. Na prawej stronie z piłką popędził Janiszewski, który zagrał górne podanie do Czubernata, a ten dopełnił formalności, pakując futbolówkę do siatki mocnym strzałem. Niedługo okazało się, że strzelec tego gola nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, ponieważ chwilę później w zamieszaniu w polu karnym znów pokonał golkipera rywali, jednocześnie kompletując dublet i ustalając wynik meczu.

Podopieczni trenera Patryka Jałochy, pokonując GKS Bełchatów dopisali do swojego konta ósme zwycięstwo w tym sezonie. Młodzi Wiślacy w ligowej tabeli wciąż zajmują 6. pozycję z dorobkiem 27 zdobytych punktów.

Wisła Kraków U-17 - GKS Bełchatów U-17 7:0 (2:0)

Bramki dla Wisły: 2x Staniów, 2x Czubernat, Wójcik, Lis (k.), B. samobójcza

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Karol Dołkin (BR) - Kacper Symula, Szymon Urbanik, Piotr Rzońca - Aleksy Rokosz, Filip Michałowski, Jan Molenda, Nathan Lis - Antoni Wójcik, Łukasz Staniów (K) - Szymon Kawała

Ławka rezerwowych: Jakub Kowalski (BR), Igor Benesz, Jakub Czubernat, Jakub Janiszewski, Jakub Małek, Franciszek Radwański, Dawid Szczepaniak, Maciej Szmydt, Mateusz Wilk