U-19: Bez punktów w starciu z Legią Warszawa

4 tygodnie temu | 28.03.2024, 16:49

Zespół U-19 w Wielki Czwartek podejmował na własnym terenie drużynę Legii Warszawa w ramach 21. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Karola Nędzy nie zdołali zdobyć cennych punktów, ulegając rywalom 1:2. Jedynego gola dla krakowian zdobył Radosław Skała.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego przejęcia inicjatywy przez Wiślaków. Krakowianie wyszli wysoko na Legionistów, którzy przez długi czas nie mogli wypracować sobie dogodnej sytuacji podbramkowej. Podopieczni trenera Karola Nędzy sprawdzili czujność defensywy przeciwnika dośrodkowując piłkę w pole karne ze skrzydeł. Wiślacy już kilka minut po rozpoczęcia spotkania mieli świetną okazję do wyjścia na prowadzenie, kiedy Radosław Skała zagrał świetnie do wbiegającego w pole karne Mateusza Stanka, ale jego uderzenie głową wybronił golkiper. Kilka minut później kapitan Wisły wcielił się rolę napastnika i najlepiej odnalazł się w polu karnym Legionistów, pakując futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Yehora Khromykha. Krakowianie chcieli pójść za ciosem i bliski podwyższenia prowadzenia był Michał Prochwicz, ale jego uderzenie z woleja przeszło nad obramowaniem bramki Wojskowych. Później swoją okazję miał jeszcze Marcin Górkiewicz, ale obrońca nieznacznie pomylił się przy strzale głową. Pod koniec pierwszej części spotkania, przyjezdni stworzyli sobie dogodną szansę. Rywal uderzał mocno z szesnastego metra, ale świetnym refleksem popisał się Wiktor Sierda.

Dwa ciosy gości

Po zmianie stron, oba zespoły ruszyły do ataku, co poskutkowało zaciętą rywalizacją głównie w okolicach koła środkowego. Szalę na swoją korzyść po kilkunastu minutach przechylili Wiślacy, tworząc sobie kolejną szansę na gola. Piłkę przed polem karnym otrzymał Stanek, podprowadzając ją do szesnastki i oddając strzał. Golkiper Wojskowych wyczuł jednak intencję naszego napastnika i zatrzymał tę próbę. W późniejszej fazie gry do głosu doszli goście. Najpierw próbowali oni pokonać Sierdę z rogu pola karnego, co ostatecznie się nie udało, lecz kilka minut później doprowadzili do wyrównania po skutecznym uderzeniu z rzutu wolnego. Drużyna z Warszawy ruszyła do jeszcze bardziej zmasowanych ataków i na kilka minut przed końcem pojedynku dopięła swego. Rywale wyprowadzili kontratak, który próbował wykończyć skrzydłowy, ale piłkę odbił Sierda. Niestety, bramkarz Białej Gwiazdy przy dobitce był już bezradny. Bramka ta wzbudziła kontrowersje, gdyż zdaniem sztabu szkoleniowego Wisły, zawodnik biorący udział w akcji był na ewidentnym spalonym, czego nie dostrzegł arbiter. Wynik nie uległ już zmianie, a Wojskowi zgarnęli komplet punktów.

Ekipa CLJ U-19 wciąż znajduje się w strefie spadkowej, a konkretnie na 14. pozycji z dorobkiem 19 punktów. Drużyna trenera Karola Nędzy w następnym pojedynku zmierzy się w delegacji z Pogonią Szczecin. Mecz ten zaplanowano na sobotę 6 kwietnia o godzinie 12:00.

Wisła Kraków U-19 – Legia Warszawa U-19 1:2 (1:0)

Bramka dla Wisły: Skała

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Wiktor Sierda (BR) – Maciej Pachel, Radosław Skała (K), Marcin Górkiewicz, Michał Prochwicz (50’ Maciej Jania) – Bartłomiej Sowa, Yehor Khromykh (83’ Filip Kowalski), Karol Dziedzic (46’ Maksym Tsymbaliuk) – Tomasz Dusik (83’ Jakub Bigosiński), Mateusz Stanek (75’ Hugo Woyna-Orlewicz), Dawid Gap (58’ Borys Płotka)

Ławka rezerwowych: Jakub Kowalski (BR), Karol Kurczyna, Adam Klimczyk