U-19: BEZCENNA WYGRANA Z WIDZEWEM ŁÓDŹ

11 miesięcy temu | 16.10.2023, 09:47

Bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów odnieśli zawodnicy Wisły Kraków U-19. Podopieczni trenera Karola Nędzy pokonali w Myślenicach Widzew Łódź 2:1. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali Jakub Nowiński i Wiktor Benedyktowicz.

Starcie z Widzewem Łódź miało niezwykle istotne znaczenie dla Białej Gwiazdy. Zespół z Łodzi po ośmiu meczach miał w dorobku osiem punktów i plasował się w tabeli tuż nad zespołem prowadzonym przez Karola Nędzę.

Wiślacy rozpoczęli sobotnie spotkanie od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie z rzutu wolnego uderzał Radosław Skała, a futbolówkę do bramki Widzewa dobijał Jakub Nowiński. Biała Gwiazda chciała pójść za ciosem i już cztery minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Wiktor Benedyktowicz, ale jego uderzenie zdołał obronić golkiper łódzkiego zespołu.

Przewaga Wiślaków na placu gry rosła, a druga bramka wisiała w powietrzu. W 10. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Radosław Skała. Starania Białej Gwiazdy przyniosły wreszcie efekt w 22. minucie. Po szybkim kontrataku po raz drugi drogę do bramki Widzewa znalazł Wiktor Benedyktowicz.

Łodzianie błyskawicznie jednak odpowiedzieli i w 25. minucie zdobyli kontaktowego gola, a później kilkukrotnie gościli pod bramką strzeżoną przez Jakuba Stępaka. Do przerwy wynik meczu nie uległ już jednak zmianie.

Po zmianie stron do głosu doszli  łodzianie. W 52. minucie arbiter dopatrzył się zagrania ręką jednego z zawodników Wisły w polu karnym i wskazał na „wapno”. Białą Gwiazdę od straty gola uratował jednak Jakub Stępak, który popisał się znakomitą interwencją.

Golkiper Wiślaków pokazał swój kunszt jeszcze w doliczonym czasie gry, gdy fenomenalnie interweniował po strzale głową jednego z rywali z kilku metrów.

Ostatecznie Wiślacy triumfowali 2:1 i dopisali do swego dorobku drugi komplet punktów w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów.

Wisła Kraków U-19 – Widzew Łódź U-19 2:1 (2:1)

Bramki dla Wisły: Jakub Nowiński, Wiktor Benedyktowicz

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Jakub Stępak – Marcin Górkiewicz, Jakub Madej, Jakub Nowiński – Marcin Rapacz, Radosław Skała (K), Filip Baniowski, Bartłomiej Sowa – Mateusz Stanek, Wiktor Benedyktowicz, Adam Pieniądz.

Ławka rezerwowych: Wiktor Sierda (B), Hugo Woyna-Orlewicz, Maciej Pachel, Dominik Maśnica, Jakub Bigosiński, Michał Prochwicz, Karol Kurczyna, Damian Fryc, Borys Płotka.