U-19: Cenny remis w Zabrzu

9 miesięcy temu | 22.11.2023, 17:25

Piłkarze Wisły Kraków U-19 zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1 w zaległym meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale podopieczni trenera Karola Nędzy pokazali charakter i w końcówce za sprawą trafienia Radosława Skały doprowadzili do wyrównania. W sobotę Wiślaków czeka wyjazdowe starcie z Polonią Warszawa.

Początek spotkania z wyżej notowanym Górnikiem rozpoczął się dla Białej Gwiazdy obiecująco. Wiślacy kilkukrotnie zapędzili się pod bramkę rywali, a akcje ofensywne napędzali w głównej mierze Maciej Kuziemka i Dawid Gap. Zabrzanie nie pozostawali jednak dłużni. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym była akcja z 7. minuty, gdy po nieporozumieniu Wiślaków w środku pola gospodarze ruszyli z szybką kontrą, ale strzał jednego z rywali okazał się niecelny.

Kilka minut później defensywa Wisły jednak skapitulowała. Po zagraniu z głębi pola w pole karne wpadł jeden z zawodników Górnika, który wycofał futbolówkę, a strzegącego bramki Białej Gwiazdy Jakuba Stępaka mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Dawid Mazurek. Gospodarze mogli pójść za ciosem. W 21. minucie piękną paradą popisał się Stępak, który po rykoszecie wykazał się refleksem i uchronił Wisłę od straty drugiego gola.

Przed przerwą zabrzanie stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale golkiper Wisły nie dał się pokonać.

Po zmianie stron podopieczni trenera Karola Nędzy doszli do głosu, ale szwankowała skuteczność. Niezłe okazje zmarnowali Jakub Madej i tuż po wejściu na plac gry - Jakub Bigosiński, a zdecydowanie najlepszą okazję w 68. minucie miał Mateusz Stanek. Snajper Wisły wpadł w pole karne, ale jego uderzenie po długim rogu było niecelne.

Wiślacy nie składali jednak broni i w 83. minucie ich starania przyniosły efekt. Po zagraniu z rzutu rożnego najsprytniej w zamieszaniu w polu karnym Górnika zachował się Radosław Skała, który wpakował futbolówkę do siatki po błędzie golkipera miejscowych. Zawodnicy Białej Gwiazdy szukali jeszcze zwycięskiego trafienia. Najbliżej celu już w doliczonym czasie gry był Jakub Bigosiński, ale jego próba okazała się nieznacznie niecelna.

Ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się jednym punktem. Wiślaków w sobotę czeka kolejne ligowe starcie - tym razem na wyjeździe z Polonią Warszawa.

CLJ U19: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramka dla Wisły: Radosław Skała (83.)

Wisła Kraków: Jakub Stępak - Maciej Pachel (53. Adam Klimczyk), Radosław Skała, Maciej Jania, Jakub Madej - Filip Baniowski (66. Jakub Bigosiński), Dominik Maśnica (86. Wiktor Benedyktowicz), Bartłomiej Sowa - Dawid Gap, Mateusz Stanek, Maciej Kuziemka (75. Filip Kowalski).