U-19: PODZIAŁ PUNKTÓW W STARCIU Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK

11 miesięcy temu | 22.09.2023, 11:51

Zespół U-19 Białej Gwiazdy w zaległym spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zremisował 2:2 z Jagiellonią Białystok. Bramki dla wiślackiej drużyny zdobywali Wiktor Benedyktowicz oraz Mateusz Stanek, który wykorzystał rzut karny.

Spotkanie rozpoczęło się od walki w środkowej strefie boiska, a obie strony próbowały narzucić rywalowi swoje warunki gry oraz zdobyć przewagę już w pierwszych minutach. Do rozpoczęcia strzelania w tym meczu Wiślacy nie potrzebowali wiele czasu, ponieważ zaledwie po upływie ośmiu minut piłkę w siatce przyjezdnych umieścił Benedyktowicz, szybko dając swojej drużynie przewagę. Podopieczni trenera Karola Nędzy nie cieszyli z niej długo, bo już pięć minut później rywale doprowadzili do wyrównania po ładnym strzale na długi słupek z okolic szesnastego metra. Wiślacy szybko próbowali się odgryźć, a swoją okazję miał Gap, który wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, ale niestety w boczną siatkę. Przyjezdni wcale nie byli bierni w odpowiedzi i często pojawiali się pod polem karnym Białej Gwiazdy, ale Stępak ciągle był na posterunku. Pod koniec pierwszej połowy dwie dogodne sytuacje wypracował sobie Stanek, ale golkiper Jagiellonii dwukrotnie był górą.

Pechowa końcówka

Druga część meczu znów zaczęła się bardzo obiecująco dla drużyny trenera Nędzy. Po kilku minutach gry, w pole karne białostockiego zespołu wbiegł Gap i został nieprzepisowo zatrzymany. Sędzia podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Stanek, który strzałem w prawy dolny róg ponownie wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Poirytowani białostoczanie ruszyli do odrabiania strat, ale wszystkie ich próby spełzły na niczym, dzięki dobrej dyspozycji wiślackiej defensywy. Nasza drużyna w późniejszym czasie była bliska podwyższenia prowadzenia, ale uderzenie głową Płotki zatrzymał bramkarz. Goście zwietrzyli swoją okazję na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Do dośrodkowania dopadł jeden z rywali i mocnym uderzeniem z woleja z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Wynik nie uległ już później zmianie i obie strony podzieliły się punktami remisując 2:2.

Wisła Kraków U-19 – Jagiellonia Białystok U-19 2:2 (1:1)

Bramki dla Wisły: Benedyktowicz 8’, Stanek 55’ (k.)

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Jakub Stępak (B) – Marcin Górkiewicz, Maciej Jania, Adam Klimczyk, Jakub Madej – Dawid Gap, Radosław Skała (K), Dominik Maśnica, Filip Baniowski – Mateusz Stanek, Wiktor Benedyktowicz

Ławka rezerwowych: Wiktor Sierda (B), Jakub Bigosiński, Maciej Pachel, Borys Płotka, Marcin Rapacz, Bartłomiej Sowa, Kacper Symula, Hugo Woyna-Orlewicz, Radosław Wójcicki