U-19: PORAŻKA Z ZAGŁĘBIEM LUBIN

1 rok temu | 30.08.2023, 15:49

Drużyna Wisły Kraków U-19 uległa dzisiaj na własnym terenie w starciu z ekipą Zagłębia Lubin w ramach 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Bramkę dla zespołu Karola Nędzy zdobył Dawid Gap.

Starcie Wiślaków z ekipą z Lubina od początku było wyrównane. Obie strony starały się wypracować przewagę nad rywalem i spróbować objąć prowadzenie w meczu. Jako pierwsi z bramki mogli cieszyć się przyjezdni, którzy po szybkiej akcji i precyzyjnym wykończeniu strzałem po ziemi jednego z rywali zyskali jednobramkową przewagę. Odpowiedź podopiecznych trenera Karola Nędzy była niemal natychmiastowa. Krakowianie zainicjowali szybki atak, a piłkę na lewej flance otrzymał Benedyktowicz i zagrał mocne podanie po ziemi wprost do wbiegającego Gapa, który pokonał golkipera Zagłębia. W międzyczasie zagrożenie od wiślackiej bramki oddalał Stępak, lecz był zmuszony skapitulować kiedy po efektownej akcji z rozegraniem na jeden kontakt piłkę w jego bramce tuż przed przerwą umieścili rywale.

Solidna defensywa gości

Po przerwie Wiślacy z całych sił starali się odwrócić losy meczu. W drugiej części meczu świetnie dysponowana była jednak defensywa drużyny z Lubina, która skutecznie ostudzała ofensywne zapędy młodych Wiślaków. Goście nie tylko solidnie sie bronili, ale również kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Stępaka. Piłka w pewnej chwili ponownie wpadła do wiślackiej bramki, ale strzelec został złapany na pozycji spalonej. Ostatecznie wynik tego starcia nie uległ już zmianie a podopieczni trenera Nędzy musieli uznać wyższość ekipy Miedziowych, którzy zwyciężyli 2:1.

Wisła Kraków U-19 – Zagłębie Lubin U-19 1:2 (1:2)

Bramka dla Wisły: Gap

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Stępak – Pachel, Jania, Klimczyk, Górkiewicz – Gap, Skała, Tsymbaliuk, Kuziemka – Stanek, Benedyktowicz

Ławka rezerwowych: Bigosiński, Kawała, Kurczyna, Nowiński, Prochwicz, Płotka, Sierda, Woyna-Orlewicz, Wójcicki