U-19: Porażka z Zagłębiem Lubin

1 dzień temu | 20.10.2024, 21:13

Zespół trenera Karola Nędzy wyruszył do Lubina, by tam w 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przystąpić do starcia z miejscowym Zagłębiem. Krakowianom nie udało się wywalczyć punktów w tym meczu i to gospodarze cieszyli się z triumfu, wygrywając 2:1. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Szymon Kawała.

Pierwsza połowa spotkania w Lubinie przebiegała wyrównanie. Wiślacy dosyć szybko wypracowali sobie dogodną sytuację i ją wykorzystali - w 10. minucie meczu przy piłce znalazł się Szymon Kawała i trafił wprost do siatki. Później dobrą okazję do strzału miał jeszcze Dawid Gap, ale gościom nie udało się podwyższyć prowadzenia. Miejscowi również wykazywali się bardzo dobrą dyspozycją, co wreszcie zaowocowało golem wyrównującym zdobytym w ostatniej akcji tej części meczu.

Po zmianie stron kontrolę zaczęli przejmować gracze Zagłębia, ale Wiślacy również nie ustępowali w próbach, chcąc wykorzystać okazje przy kontratakach. Działania podejmowane przez zawodników Białej Gwiazdy nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów, za to lepszą skutecznością w tej połowie wykazali się miejscowi, którzy w 78. minucie uderzyli pod poprzeczkę, ustalając wynik tego starcia. W końcówce inicjatywę przejęli młodzi piłkarze Białej Gwiazdy, lecz nie wystarczyło im czasu, by przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
bramka dla Wisły: Szymon Kawała 10'

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Wiktor Sierda (BR) - Michał Prochwicz, Maciej Jania (C), Jakub Nowiński, Alex Bugaj - Dawid Gap, Maksym Tsymbaliuk, Szymon Kawała, Tomasz Dusik, Adam Pieniądz - Hugo Woyna-Orlewicz

Ławka: Jakub Kowalski (BR), Eryk Daczewski, Maciej Pachel, Maciej Szmydt, Łukasz Staniów, Kacper Symula, Radosław Wójcicki, Wiktor Benedyktowicz, Jan Molenda