U-19: porażka w Lubinie

2 miesiące temu | 09.03.2024, 13:26

Zawodnicy Wisły Kraków U-19 przegrali 0:2 z Zagłębiem Lubin w wyjazdowym spotkaniu w ramach 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Miedziowi swą wyższość udokumentowali po przerwie, gdy dwukrotnie znaleźli drogę do siatki bramki strzeżonej przez Jakuba Kowalskiego.

Po porażce w zaległym meczu 17. kolejki z Arką Gdynia podopieczni trenera Karola Nędzy rozpoczęli rundę wiosenną rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-19 od wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin.

Spotkanie rozgrywane w Lubinie było niezwykle wyrównane. Większym posiadaniem piłki mogli pochwalić się Miedziowi, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Zawodnicy Białej Gwiazdy swoich szans upatrywali natomiast w kontratakach. Na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym wyniku. Tuz po zmianie stron na placu gry zameldowali się Wiktor Benedyktowicz i Mateusz Stanek, który ma za sobą występy w drugim zespole Wisły.

Gospodarze otworzyli wynik meczu pięć minut po wznowieniu gry, gdy Wiślacy stracili futbolówkę po niedokładnym zagraniu Dawida Gapa. Piłkarze z Lubina ruszyli z kontrą, po której debiutujący w lidze w zespole U-19 Jakub Kowalski musiał wyciągać piłkę z siatki.

Decydujący cios Zagłębie zadało natomiast tuż przed końcem meczu. W 88. minucie podopieczni trenera Karola Nędzy grając w liczebnej przewadze (czerwona kartka dla jednego z rywali) postawili wszystko na jedną kartę i zapędzili się w większej liczbie pod pole karne Zagłębia, licząc na zdobycie wyrównującej bramki. Gospodarze ruszyli wówczas z kontratakiem, który przesądził ostatecznie o losach spotkania.

"Zrobiliśmy wszystko, żeby osiągnąć dobry rezultat w tym spotkaniu. Zawodnicy zostawili mnóstwo zdrowia i serca na boisku, by przeciwstawić się rywalowi. Zagłębie w pewnych momentach było od nas lepsze i wykorzystało swoje sytuacje. Rywale byli częściej przy piłce, ale odgryzaliśmy się groźnymi kontratakami. Będziemy dalej ciężko pracować, by przełożyć to nad czym pracujemy w mikrocyklu tygodniowym na warunki meczowe" - podsumowuje trener Karol Nędza.

W kolejnym spotkaniu Wiślacy podejmować będą u siebie Industrię Koronę Kielce. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 marca na obiektach krakowskiej AWF, a jego początek wyznaczono na godz. 12.00.

CLJ U-19: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:0 (0:0)

Wisła Kraków U-19: Jakub Kowalski - Maciej Pachel (90. Karol Kurczyna), Radosław Skała(K), Marcin Górkiewicz, Michał Prochwicz (58. Maciej Jania) - Yehor Khromykh, Bartłomiej Sowa (90. Kacper Symula), Maksym Tsymbaliuk (58. Tomasz Dusik), Dawid Gap (85. Borys Płotka) - Hugo Woyna-Orlewicz (46. Wiktor Benedyktowicz), Radosław Wójcicki (46. Mateusz Stanek).