U-19: PRZEGRANA Z LEGIĄ WARSZAWA

11 miesięcy temu | 19.09.2023, 10:03

Zespół U-19 Wisły Kraków nie będzie miło wspominał wyjazdowego starcia z Legią Warszawa. Podopieczni Karola Nędzy w kolejnym spotkaniu w ramach Centralnej Ligi Juniorów musieli przełknąć gorycz porażki 1:4. Jedyną bramkę dla ekipy z Reymonta zdobył Dawid Gap.

Piłkarze Wisły Kraków U-19 nie zdołali przerwać zwycięskiej passy Legii Warszawa na własnym boisku. Spotkanie w Legia Training Center w Książenicach nie ułożyło się kompletnie po myśli ekipy Białej Gwiazdy. Stołeczny zespół już w 7. minucie otworzył wynik meczu, a po 38 minutach prowadził już 2:0.

Podopieczni Karola Nędzy w 40. minucie za sprawą niezawodnego w tym sezonie Dawida Gapa zdobyli kontaktowego gola, ale jeszcze przed przerwą Legioniści podwyższyli prowadzenie. Cztery minuty po zmianie stron Jakub Stępak po raz czwarty został jednak zmuszony do kapitulacji i spotkanie ostatecznie zakończyło się wysoką wygraną Legii 4:1.

Zespół U-19 w następnej kolejce zmierzy się w ORLEN Oil Centrum Treningowym w Myślenicach z Pogonią Szczecin. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 23 września o godz. 12.00.

Legia Warszawa U-19 – Wisła Kraków U-19 4:1 (3:1)

Bramka dla Wisły: Dawid Gap (40.)

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Jakub Stępak – Marcin Górkiewicz, Jakub Madej, Adam Klimczyk – Maciej Jania, Bartłomiej Sowa, Dawid Gap, Radosław Skała (K) – Mateusz Stanek, Wiktor Benedyktowicz, Maciej Kuziemka.

Ławka rezerwowych: Wiktor Sierda (BR), Radosław Wójcicki, Maciej Pachel, Kacper Symula, Jakub Bigosiński, Dominik Maśnica, Hugo Woyna-Orlewicz, Marcin Rapacz, Borys Płotka.