U-19: wygrany sparing z AKS SMS Łódź

1 miesiąc temu | 17.07.2024, 11:45

Zespół Wisły Kraków U-19 w drugim meczu sparingowym przed inauguracją rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów pokonał czwartoligowy AKS SMS Łódź 2:1. Na listę strzelców wpisali się Maciej Szmydt i Hugo Woyna-Orlewicz.

Zawodnicy najstarszego wiślackiego zespołu rywalizującego na poziomie Centralnej Ligi Juniorów kontynuują serię meczów kontrolnych. Po starciach ze słowackim Tatranem Presov tym razem podopieczni Karola Nędzy zmierzyli się w Myślenicach z seniorami AKS SMS Łódź, którzy na co dzień rywalizują w czwartej lidze.

Wiślacy podzieleni byli na trzy zespoły, a każdy z nich na placu gry spędził 30 minut. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Białej Gwiazdy, a do siatki rywali trafiali Maciej Szmydt i Hugo Woyna-Orlewicz.

- Graliśmy na trzy tercje po 30 minut dzięki temu mogliśmy w różnych konfiguracjach sprawdzić wszystkich dostępnych zawodników. W odróżnieniu od pierwszych sparingów graliśmy z seniorskim zespołem, co też dało nam dużo materiału do analizy nad czym musimy jeszcze pracować - podsumowywał trener Karol Nędza.

W sobotę Wiślacy w kolejnym meczu kontrolnym zmierzą się z zespołem U19 Ruchu Chorzów. Początek meczu o godz. 11.00.

U19: Wisła Kraków - AKS SMS Łódź 2:1

Bramki dla Wisły: Maciej Szmydt, Hugo Woyna - Orlewicz

I tercja: Wolicki - Lis, Rapacz, Radwański, Bugaj - Pieniądz, Tsymbaliuk, Molenda, Rataj - Kowalski, Dusik.

II tercja: Kowalski - Pachel, Daczewski, Urbanik, Rokosz - Bigosiński, Kurczyna, Kawała, Świętochowski - Szmydt, Benedyktowicz.

III tercja: Sierda - Lis (75. Rataj), Nowiński, Kramarz (75.testowany), Prochwicz - Górczak, Symula, Wójcicki, Gap - Woyna - Orlewicz, Staniów.