U-19: zwycięska seria przerwana

4 dni temu | 14.09.2024, 19:14

W sobotni poranek w Myślenicach juniorzy starsi Wisły Kraków podejmowali Stal Rzeszów w ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie było rozgrywane w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, przy intensywnych opadach deszczu i mocno przesiąkniętej wodą murawie. W takiej aurze lepiej na boisku odnaleźli się gracze Stali Rzeszów, którzy pokonali podopiecznych trenera Karola Nędzy 1:0.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się zawodnicy Białej Gwiazdy. Gospodarze przeważali, gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych, ale wciąż brakowało “kropki nad i”. Goście z biegiem czasu próbowali odgryźć się Wiślakom, próbując tworzyć sytuacje głównie po stałych fragmentach gry i kontrach.

W 29. minucie spotkania Stal wyszła na prowadzenie po akcji lewą stroną boiska. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę zaczęliśmy od dwóch sytuacji po obu stronach. Najpierw dobrą interwencją popisał się golkiper Wiślaków Jakub Kowalski, a chwilę później w gąszczu nóg strzał zawodnika Białej Gwiazdy został zablokowany.

Przytłaczająca przewaga Wiślaków

Drużyna z Krakowa grała odważnie i kreowała kolejne okazje bramkowe, ale wciąż szwankowała skuteczność. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Gap. Pomimo gry w liczebnym osłabieniu podopieczni trenera Karola Nędzy nie poddawali się i konsekwentnie do końca walczyli o poprawę rezultatu. Niestety, nie udało im się skruszyć bloku defensywnego rywali i tym samym zwycięska seria została przerwana.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WISŁA KRAKÓW - STAL RZESZÓW

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, uważam, że mimo wszystko byliśmy zespołem przeważającym, nawet w tym fragmencie, kiedy graliśmy w "dziesiątkę". Popełniliśmy błąd, który kosztował nas bramkę, a w dalszej części spotkania nie byliśmy na tyle skuteczni, żeby odrobić straty. Mamy teraz tydzień na pracę i wytężony trening żeby poprawić te rzeczy, które w tym meczu nam nie wyszły. W poprzednich kolejkach strzelaliśmy dużo goli, dzisiaj pomimo wielu stworzonych sytuacji nam się to nie udało - podsumowywał trener Karol Nędza.

Wiślacy tym samym pozostają z dorobkiem 12 punktów w ligowej tabeli. W siódmej serii spotkań juniorów starszych Wisły czeka wyjazdowe starcie z Escolą Varsovia. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 21 września, o godz. 14.30.

CLJ U-19: Wisła Kraków - Stal Rzeszów 0:1 (0:1)

Skład: Jakub Kowalski, Maciej Pachel (79. Michał Prochwicz), Alex Bugaj, Jakub Nowiński, Maciej Jania, Maksym Tsymbaliuk, Dawid Gap, Szymon Kawała (60. Jan Molenda), Radosław Wójcicki (60. Hugo Woyna-Orlewicz) Tomasz Dusik (72. Filip Kowalski), Adam Pieniądz (77. Kajetan Świętochowski).