U-9: Rywalizacja w turnieju Barbórka Cup w Zabrzu

3 miesiące temu | 04.12.2023, 14:00
U-9: Rywalizacja w turnieju Barbórka Cup w Zabrzu

Zespół U-9 krakowskiej Wisły w sobotę oraz niedzielę przebywał w Zabrzu, gdzie brał udział w rozgrywkach Barbórka Cup. Młodzi podopieczni trenera Grzegorza Talagi z grupy eliminacyjnej awansowali do grupy złotej, w której ostatecznie zajęli ósme miejsce.

W minioną sobotę i niedzielę na Górnym Śląsku, a konkretnie w Zabrzu odbyła się 4. edycja turnieju Barbórka Cup U-9, organizowanego przez Akademię Piłkarską Górnika Zabrze z okazji Dnia Górnika. W rozgrywkach nie mogło zabraknąć młodych Wiślaków pod przewodnictwem trenera Grzegorza Talagi.

W turnieju brały udział łącznie 32 zespoły z trzech państw – Polski, Czech, a nawet odległej Malty. Zostały one podzielone pomiędzy cztery grupy eliminacyjne. Wiślacka drużyna trafiła do grupy A wraz z Talentem Warszawa, Zagłębiem Sosnowiec, Jagiellonią Białystok, Zaborzem Zabrze, Beniaminkiem Radom, GKS-em Jastrzębie oraz czeską MFK Karviną. Nasi zawodnicy na tym etapie turnieju zdobyli 12 punktów, co pozwoli im na zajęcie czwartej lokaty. Taki stan rzeczy oznaczał, że drużyna Białej Gwiazdy w kolejnej fazie rozgrywek zagra w grupie złotej.

Rywalizacja w grupie złotej

Niedziela oznaczała drugą część rywalizacji, a więc grupę złotą, a ta również składała się z ośmiu drużyn, które na etapie kwalifikacyjnym wywalczyły sobie prawo gry w niej. Wisła Kraków znów spotkała się z Jagiellonią Białystok, lecz był to jedyny rywal, z którym starła się już wcześniej. Prócz ekipy z województwa podlaskiego znalazły się tam także Sandecja Nowy Sącz, KS Zakopane, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Parasol Wrocław oraz FC Wrocław Academy. Rywalizacja w tej fazie rozgrywek niestety nie poszła po myśli wiślackiej ekipy. Krakowianie na swoim koncie zebrali cztery punkty i zajęli ostatnią, ósmą pozycję.

„W sobotę graliśmy intensywnie i dobrze jako drużyna, dlatego byliśmy blisko awansu do grupy Champions. W niedzielnych meczach popełnialiśmy dużo błędów indywidualnych, które przeciwnicy zamieniali na gole” – takimi słowami rozgrywki na śląskiej ziemi podsumował trener drużyny U-9 Grzegorz Talaga.

W grupie mistrzowskiej najlepszą okazała się być drużyna Rakowa Częstochowa, i to ona ostatecznie stanęła na najwyższym miejscu podium turnieju Barbórka Cup U-9 w Zabrzu.
Udostępnij