Ważne zwycięstwa. Podsumowanie ligowych zmagań młodych Wiślaków

1 tydzień temu | 10.09.2024, 06:13

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w kolejnych meczach ligowych. Spotkania, rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych, przyniosły szereg pozytywnych wyników, które świadczą o rosnącej formie młodych zawodników. Uwagę przykuć mogą szczególnie dwie derbowe wygrane młodzików (5:2 z Cracovią i 10:0 z Garbarnią) czy odwrócenie losów meczu przez drużynę trampkarzy w starciu z Sandecją.

D1 Młodzik Liga Regionalna Kraków

Do kolejnego pojedynku ligowego stanęła ekipa U-12. W sobotnim starciu młodzików ze Szkołą Futbolu Staniątki zwycięstwo wymknęło się krakowianom z rąk w drugiej połowie spotkania. Młodzi Wiślacy prowadzili w Staniątkach 1:0, ale finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Szkoła Futbolu Staniątki 2:2 Wisła Kraków
Bramki: Alan Kasprzyk, Aleksander Trzósło

Kadra: Jakub Czepiel, Maciej Grzesiak, Filip Handzlik, Jan Jazowski (C), Alan Kasprzyk, Patryk Krystyjan, Leo Leksa, Filip Sitko, Jan Świerczek, Aleksander Trzósło, Jakub Moskała, Wojciech Bugaj

D1 I Liga Wojewódzka Młodzik

Za drużyną młodzików występujących na poziomie Ligi Wojewódzkiej intensywny tydzień. Zespół Białej Gwiazdy najpierw w środę podejmował Cracovię, a następnie w sobotę zmierzył się z Garbarnią. Z obydwu pojedynków Wiślacy wyszli zwycięsko. W meczu z Pasami pomimo niekorzystnego wyniku do przerwy (1:2) udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i pewnie pokonać derbowego rywala 5:2. Zdecydowanie mniej wymagającym przeciwnikiem okazali się rówieśnicy z Garbarni. Wiślacy po pierwszej części gry prowadzili 2:0, ale w drugiej pokonali bramkarza rywali aż ośmiokrotnie i finalnie zwyciężyli aż 10:0. Biała Gwiazda w pięciu meczach zgarnęła komplet punktów z imponującym bilansem 53:3 i przoduje w ligowej tabeli.

Wisła Kraków 5:2 Cracovia
Bramki: Marcel Tondera x2, Aleksander Zalewski, Miłosz Bąk, Tymoteusz Kuś

Skład: Michał Kulasik, Fabian Piotrowicz, Antoni Strąk, Krzysztof Postołek, Adam Majcher, Jan Szewczyk, Aleksander Zalewski (C), Miłosz Bąk, Marcel Tondera

Ławka rezerwowych: Bartłomiej Michalik, Radosław Olek, Aleksander Potoczak, Tymoteusz Kuś, Wojciech Bugaj, Patryk Wójcik

Wisła Kraków 10:0 Garbarnia
Bramki: Marcel Tondera x4, Miłosz Bąk x2, Krzysztof Postołek x2, Karol Ostrowski, Aleksander Potoczak

Skład: Michał Kulasik, Fabian Piotrowicz, Krzysztof Postołek, Adam Majcher, Jan Szewczyk, Patryk Wójcik, Aleksander Zalewski (C), Marcel Tondera, Aleksander Potoczak

Ławka rezerwowych: Bartłomiej Michalik, Antoni Strąk, Karol Ostrowski, Tymoteusz Kuś
Miłosz Bąk

C1 I liga wojewódzka Trampkarz (U-14/U-15)

Pozycję lidera utrzymali Wiślaccy trampkarze. Drużyna spod Wawelu nie bez problemów, ale poradziła sobie z rówieśnikami z Sandecji Nowy Sącz. Po pierwszej połowie Wiślacy przegrywali 0:1, ale w drugiej części meczu udało im się odwrócić losy spotkania i pokonać „Sączersów” aż 4:2. Dla Białej Gwiazdy to czwarte zwycięstwo w piątym meczu tego sezonu.

Wisła Kraków 4:2 Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Bartłomiej Firszt x2, Szymon Szewczyk, Jakub Juszczak

Skład: Filip Furgała (K), Oskar Możdżeń, Szymon Jarczyk, Ignacy Jankiewicz, Mikołaj Kominek, Bartłomiej Firszt, Szymon Ronij, Adam Król, Jakub Woźniak, Jakub Juszczak, Oliwier Uchacz

Ławka rezerwowych: Jakub Jesionowski, Jakub Lemański, Adam Rogóż, Szymon Szewczyk, Szymon Tokarz, Tomasz Trzyszczyk, Oskar Wcisło

B1 Junior Młodszy Liga Małopolska (U-16)

Podopieczni trenera Mickaela Wolskiego nie najlepiej weszli w sezon, ale wygląda na to, że w końcu rozkręcili się na dobre. Wiślacy są niepokonani od trzech spotkań. W sobotę w Limanowej mierzyli się z miejscową Limanovią, mecz rozstrzygnął się dopiero w drugiej połowie. Do przerwy obie ekipy nie znalazły sposobu na pokonanie bramkarzy, w drugiej części gry Wiślacy zrobili to dwukrotnie za sprawą Kukuły i Szczepaniaka

Skład: Wojciech Rak, Przemysław Gołąb, Karol Łakomy, Paweł Gołdyn, Michał Pałka, Bartosz Wajda, Dominik Mierzwa, Wiktor Maziarz, Piotr Hejmo, Alan Buczek, Dawid Szczepaniak

Ławka rezerwowych: Jakub Golonka, Filip Galica, Oskar Kukuła, Dawid Kubik, Jakub Piątek, Dawid Pokrzywa, Dawid Tracz