WISŁA II: PEWNE ZWYCIĘSTWO Z NIWĄ

1 rok temu | 04.09.2023, 16:18

Podopieczni trenera Mariusza Jopa w sobotnie przedpołudnie w ramach 7. kolejki JAKO IV Ligi podejmowali w Myślenicach drużynę Niwa Nowa Wieś. Krakowianie przystępowali do tego meczu w roli faworytów i finalnie stanęli na wysokości zadania, pokonując rywali aż 8:0, a bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali Bartosz Talar (dwie), Marcin Bartoń (dwie), Marc Grau (dwie), Michał Zimon oraz Jakub Niewiadomski.

Wiślacy od początku spotkania wyraźnie dawali się we znaki rywalom i bardzo szybko zaczęli kreować sobie sytuacje, co poskutkowało golem zdobytym już w 5. minucie przez Bartosza Talara. Krakowianie nie dawali większych szans przeciwnikom, utrzymując kontrolę nad przebiegiem gry, a w 9. minucie gospodarze ponownie dali się we znaki drużynie z Nowej Wsi, tym razem za sprawą celnego trafienia Marcina Bartonia, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Piłkarze z Reymonta w tej części spotkania wciąż nie składali broni, poszukując kolejnych sytuacji do strzałów, natomiast zawodnicy Niwy nie mieli zbyt dużego pola manewru, skupiając się w głównej mierze na rozbijaniu ataków Wisły. W 12. minucie miejscowi, dzięki drugiej bramce Bartosza Talara, cieszyli się już z trzybramkowego prowadzenia, natomiast w 29. minucie piłkę w siatce umieścił Marc Grau, wskutek czego Wiślacy schodzili na przerwę w dobrych nastrojach, prowadząc 4:0.

Wysoka skuteczność Białej Gwiazdy

W drugiej połowie krakowianie kontynuowali realizację założeń, utrzymując przewagę nad rywalami, którzy w tej części meczu oddali kilka strzałów w kierunku bramki Kacpra Szewczyka, zmuszając nawet golkipera Białej Gwiazdy do interwencji, jednak nic z tego nie wynikało. Wiślacy wciąż nie odpuszczali, próbując wykorzystać nadarzające się okazję, a w 52. minucie Marcin Bartoń po raz drugi popisał się skutecznością, dając swojemu zespołowi bramkę numer pięć. Na tym jednak nie koniec, ponieważ już kilkadziesiąt sekund później golkiper Niwy ponownie musiał łowić piłkę z sieci po strzale, którego autorem był Marc Grau, natomiast w 58. minucie piłkę w siatce umieścił Michał Zimon. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zwycięstwo swojej drużyny celnym strzałem na 8:0 przypieczętował z kolei Jakub Niewiadomski.

Wisła II Kraków – Niwa Nowa Wieś 8:0 (4:0)
1:0 Bartosz Talar 5’,
2:0 Marcin Bartoń 8’,
3:0 Bartosz Talar 12’,
4:0 Marc Grau 28’,
5:0 Marcin Bartoń 52’,
6:0 Marc Grau 54’,
7:0 Marcin Bartoń 60’,
8:0 Jakub Niewiadomski 75’

Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk – Kuba Wiśniewski (32’ Karol Sałamaj), Jakub Złoch, Fdaniel Ramirez, Ruben Bonachera – Mariusz Kutwa, Michał Zimon – Wiktor Szywacz (60’ Jakub Niewiadomski), Marc Grau (60’ Dominik Sarga), Bartosz Talar (46’ Adam Pieniądz) – Marcin Bartoń (68’ Piotr Ćwik)