Wisła II: pewny awans w Pucharze Polski

22 godziny temu | 18.09.2024, 19:38

W środę druga drużyna Białej Gwiazdy mierzyła się w ramach Okręgowego Pucharu Polski z Wandą Kraków. Wiślacy zwyciężyli 4:1 i zameldowali się w półfinale rozgrywek. Łupem bramkowym podzielili się Karol Tokarczyk (dwa trafienia), Yehor Khromykh i Marcin Bartoń.

Gospodarze ambitnie podeszli do starcia z trzecioligowcem i dzielnie stawiali opór atakom podopiecznych trenera Bartosza Bąka. W 26. minucie Wiślakom udało się w końcu napocząć defensywę Wandy. Po błędzie stopera gospodarzy do piłki w polu karnym dopadł Yehor Kromykh, pokonując bezradnego bramkarza.

Trzy minuty później po prostopadłym podaniu Sławomira Chmiela wynik podwyższył Karol Tokarczyk. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron trener Bartosz Bąk dokonał kilku zmian, szczególną uwagę zwraca wejście Maksyma Tsymbaliuka, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce.

Wiślacy wciąż byli stroną przeważającą i szybko po przerwie podwyższyli wynik na 3:0, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Karol Tokarczyk. Wanda próbowała odpowiadać po kontrach i stałych fragmentach gry. W 67. minucie gospodarze dopięli swego, zdobywając gola na 3:1 po wrzutce z rzutu rożnego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WANDA KRAKÓW - WISŁA II KRAKÓW

Trafienie dodało gospodarzom "wiatru w żagle" i choć po małym zamieszaniu w polu karnym byli blisko gola kontaktowego, to na szczęście piłką minęła bramkę Zagórowskiego. W 83. minucie Wiślacy zamknęli mecz, bramkarz gospodarzy zdołał odbić pierwszy strzał, ale przy dobitce Marcina Bartonia nie miał szans.

Podopieczni trenera Bartosza Bąka pewnie pokonali niżej notowanego rywala i będą mieli okazję wystąpić w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Wanda Kraków - Wisła II Kraków 1:4 (0:2)

Bramki: Yehor Kromykh, Karol Tokarczyk x2, Marcin Bartoń

Skład: Maciej Wolicki (46. Piotr Zagórowski) - Karol Sałamaj, Sławomir Chmiel (46. Maksym Tsymbaliuk), Arkadiusz Ziarko, Patryk Moskiewicz (46. Jakub Złoch), Radosław Skała - Bartłomiej Sowa, Yehor Kromykh (46. Kamil Kaczówka), Karol Tokarczyk, Filip Baniowski, Dominik Sarga (46. Marcin Bartoń).