Wisła II: powrócić na zwycięską ścieżkę

11 miesięcy temu | 10.11.2023, 14:47

Zespół rezerw Białej Gwiazdy w ten weekend czeka kolejne ligowe starcie. Tym razem Wiślacy rywalizować będą w wyjazdowym spotkaniu z Wolanią Wola Rzędzińska, a początek tego spotkania zaplanowano na niedzielę o godzinie 14:00.

Krakowianie do ubiegłego tygodnia pozostawali jedyną drużyną niepokonaną w JAKO IV Lidze. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej podopieczni trenera Mariusza Jopa musieli jednak uznać wyższość rywali i pogodzić się z pierwszą porażką w tym sezonie, przegrywając na własnym terenie z Beskidem Andrychów aż 1:5.

Wiślacy wprawdzie prowadzili w tym spotkaniu po golu zdobytym już w 19. minucie przez Dominika Sargę, lecz później stery przejęli przeciwnicy, którzy wykazali się imponującą skutecznością i dzięki temu wywalczyli zasłużone trzy punkty. Pomimo bolesnej porażki z Beskidem, reprezentanci Białej Gwiazdy, gromadząc 39 oczek, utrzymują się na fotelu lidera JAKO IV Ligi. Zawodnicy spod Wawelu muszą mieć się jednak na baczności, ponieważ po piętach depcze im Orzeł Ryczów, tracąc do Wisły zaledwie 4 punkty.

W podobnych nastrojach miniony weekend zakończyli też gracze z Woli Rzędzińskiej, którzy wyruszyli do Białki Tatrzańskiej, by tam rywalizować o cenne punkty z miejscową Watrą. Najbliżsi rywale Wiślaków na kilka minut przed przerwą otworzyli wynik spotkania, jednak zawodnicy z Podhala jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania zdołali wyrównać, a po zmianie stron w pełni rozwinęli skrzydła i znaleźli sposób na jeszcze dwukrotne pokonanie golkipera Wolanii, wskutek czego starcie to zakończyło się zwycięstwem zawodników Watry 3:1. Zespół z Woli Rzędzińskiej w tym momencie ma na swoim koncie 25 oczek, co daje im 8 pozycję w ligowej tabeli.

Emocjonujące starcie pomiędzy wspomnianymi drużynami czeka nas już w najbliższą niedzielę, a pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 14:00. Przebieg wydarzeń na murawie będzie można śledzić dzięki transmisji dostępnej na kanale CFsport w serwie YouTube.