WISŁA II: REMIS W JAWISZOWICACH

11 miesięcy temu | 16.10.2023, 10:24

Zespół rezerw w sobotnie popołudnie w meczu 13. kolejki JAKO IV Ligi starł się na wyjeździe z drużyną LKS Jawiszowice. Spotkanie to obfitowało w wiele emocjonujących momentów i ostatecznie zakończyło się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy w tym starciu zdobył Jakub Niewiadomski.

Krakowianie od pierwszych chwil spotkania musieli radzić sobie z kolejnymi próbami ataków, wyprowadzanymi przez gospodarzy. Zawodnicy z Jawiszowic dominowali nad graczami Białej Gwiazdy, stosując wysoki pressing, z czym podopieczni Mariusza Jopa nie potrafili sobie poradzić. Kolejne dobre akcje zawiązywane przez miejscowych skutkowały strzałami oddanymi w kierunku bramki Mikołaja Biegańskiego, a po jednej z nich w 7. minucie gracze LKS-u wyszli na prowadzenie. Z biegiem minut krakowianie zaczęli odzyskiwać kontrolę, wskutek czego siły bardziej się wyrównały, jednak piłkarze z Jawiszowic bardzo sprawnie organizowali się w obronie, natomiast przyjezdnym brakowało odpowiedniego, skutecznego wykończenia akcji. Po raz pierwszy w tym meczu bramce gospodarzy zagrozić próbował dopiero w 22. minucie Dominik Sarga, lecz piłka trafiła wprost ręce golkipera, a zdecydowanie najlepszą okazję na gola miał Karol Tokarczyk, który w 37. minucie wyszedł sam na sam, posyłając najpierw futbolówkę obok bramkarza, jednak finalnie także obok słupka.

Bramka na wagę remisu

Po zmianie stron Wiślacy stali się bardziej zdecydowani w grze, próbując z pełną determinacją odnaleźć drogę do bramki gospodarzy. Krakowianie wyprowadzali kolejne ataki, starając się przedrzeć przez defensywę rywali, jednak ci również nie składali broni. Gospodarze niestrudzenie dążyli do ponownego pokonania Mikołaja Biegańskiego, ale w drugiej połowie to podopieczni trenera Mariusza Jopa okazali się bardziej skuteczni. Wyczekiwany przez krakowian moment nastąpił w 78. minucie, kiedy to Jakub Niewiadomski celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doprowadzając tym samym do wyrównania. W końcówce spotkania okazji dla obu drużyn nie brakowało, lecz żadnemu z zawodników nie udało się już umieścić piłki w siatce, wskutek czego starcie zakończyło się remisem.

LKS Jawiszowice – Wisła II Kraków 1:1 (1:0)

Bramka dla Wisły: Jakub Niewiadomski 78’

Wisła II Kraków: Mikołaj Biegański – Karol Sałamaj, Jakub Niewiadomski, Daniel Ramirez, Ruben Bonachera (16’ Filip Baniowski) – Mariusz Kutwa (78’ Mateusz Stanek), Michał Zimon – Wiktor Szywacz (78’ Piotr Ćwik), Karol Tokarczyk (55’ Marc Grau), Dominik Sarga (63’ Maciej Kuziemka) – Marcin Bartoń