Wisła II: Udanie zakończyć rundę jesienną! Walka o zwycięstwo z Barciczanką

11 miesięcy temu | 17.11.2023, 21:35

Drużyna rezerw w najbliższą niedzielę po raz ostatni przed zimową przerwą stanie do walki o ligowe punkty, mierząc się tym razem z Barciczanką Barcice. Spotkanie to zostanie rozegrane na obiekcie Prądniczanki Kraków, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Mecz transmitowany będzie na kanale CFsport w serwisie YouTube.

Wiślacy przed tygodniem osiągnęli zamierzony cel, ponownie dając się we znaki przeciwnikom, ale przede wszystkim powracając na zwycięską ścieżkę po bolesnej porażce odniesionej w starciu z Beskidem Andrychów. Krakowianie w ramach minionej kolejki udali się do Woli Rzędzińskiej, gdzie po raz kolejny udowodnili dobrą formę, wygrywając z miejscową Wolanią 2:1. Goście zabłysnęli skutecznością już na początku pojedynku, kiedy to kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku drogę do bramki rywali odnalazł Dominik Sarga. Gospodarzom szybko udało się wyrównać, jednak zawodnicy spod Wawelu nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i w drugiej połowie „kropkę nad i” postawił Mateusz Stanek, ustalając wynik 2:1. Zespół Białej Gwiazdy tuż przed ostatnią ligową potyczką, z dorobkiem 42 punktów, utrzymuje się na pozycji lidera JAKO IV Ligi, wyprzedzając o cztery oczka Orzeł Ryczów.

Zawodnicy Barciczanki Barcice w ubiegły weekend z pewnością nie mieli tylu powodów do zadowolenia, dzieląc się punktami z Watrą Białka Tatrzańska. Zespół z Barcic od początku spotkania starał się kreować składne akcje, co w 32. minucie poskutkowało celnym trafieniem, jednak radość graczy Barciczanki nie trwała długo, ponieważ dokładnie 10 minut później jeden z przeciwników uderzył w światło bramki, doprowadzając do remisu 1:1. Najbliżsi rywale Wiślaków od dłuższego czasu nie potrafią uporać się z gorszą passą, a po raz ostatni ze zwycięstwa mogli cieszyć się w połowie września, kiedy to na własnym terenie pokonali Poprad Muszyna 4:2. Drużyna z Barcic, posiadając na swoim koncie 21 oczek, zajmuje na chwilę obecną odległe 13. miejsce w tabeli.

W nadchodzącym starciu podopieczni trenera Mariusza Jopa wytoczą ciężkie działa, by zakończyć tegoroczne zmagania w najlepszym stylu i wywalczyć czternaste zwycięstwo w trwającej rundzie jesiennej. Barciczanka natomiast postara się wzbić na wyżyny piłkarskich umiejętności i przerwać wreszcie przedłużającą się serię spotkań bez zwycięstwa.

Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę!