WISŁA II: WALKA O ZWYCIĘSTWO Z LKS JAWISZOWICE

1 rok temu | 16.10.2023, 10:21

Zespół rezerw już w tę sobotę przystąpi do kolejnego ligowego starcia, a rywalem Wiślaków tym razem będzie drużyna LKS Jawiszowice. Pierwszy gwizdek w tym starciu wybrzmi o godzinie 14:30.

Przed tygodniem podopieczni trenera Mariusza Jopa mieli okazję rywalizować na własnym terenie z zespołem Bruk-Bet Termalica II Nieciecza. Krakowianie byli bardzo zmotywowani do wywalczenia kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, próbując zwieńczyć dogodne sytuacje celnym trafieniem, co udało im się tuż przed przerwą, kiedy to Dominik Sarga odnalazł drogę do bramki rywali. Niestety, chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania goście odpowiedzieli zawodnikom Białej Gwiazdy golem wyrównującym, wykorzystując chwilę ich dekoncentracji. Pojedynek ten ostatecznie zakończył się podziałem punktów, wskutek czego zespół z Niecieczy przerwał imponującą serię zwycięskich spotkań drużyny rezerw krakowskiej Wisły. Wiślacy jednak wciąż pozostają niepokonani, mając na swoim koncie 10 wygranych meczów oraz 2 remisy i w ten sposób, z dorobkiem 32 punktów, plasują się na pozycji lidera tabeli JAKO IV Ligi.

Ubiegłą kolejkę w nieco lepszych nastrojach zakończyli natomiast zawodnicy z Jawiszowic, którzy po zaciętym boju z Watrą Białka Tatrzańska, zdołali pokonać rywali z Podhala aż 4:2. Popis skuteczności w tym spotkaniu rozpoczęli właśnie gracze LKS-u Jawiszowice, zdobywając gola już w 3. minucie meczu, jednak gospodarze wkrótce zdołali strzelić bramkę wyrównującą. Ich radość nie trwała długo, ponieważ przyjezdni niezwłocznie zabrali się do odrabiania strat, co poskutkowało drugim celnym trafieniem. Po zmianie stron oba zespoły stawały na wysokości zadania, dążąc do tworzenia sobie kolejnych okazji, a w 58. minucie drużyna z Jawiszowic mogła cieszyć się trzeciego gola. Na tym jednak nie koniec, gdyż niespełna 8 minut później gospodarze ponownie dali się we znaki przyjezdnym, trafiając na 3:2, lecz ostatnie słowo należało właśnie do przeciwników, którzy już w 68. minucie ustalili wynik na 4:2. Gracze LKS Jawiszowice, pokonując Watrę Białka Tatrzańska, wywalczyli sobie 7 zwycięstwo w tym sezonie, mając na swoim koncie również 2 remisy i 3 porażki, dzięki czemu, gromadząc 23 punkty, wspięli się na najniższy szczebel podium tabeli JAKO IV Ligi.

Sobotnie starcie ligowe rozgrywane pomiędzy zespołem rezerw Wisły Kraków oraz LKS Jawiszowice z pewnością przyniesie mnóstwo zaciętej rywalizacji, obfitującej w prawdziwe sportowe emocje. Krakowianie postarają się wywalczyć komplet oczek i powrócić na zwycięską ścieżkę, z kolei gospodarze tego spotkania będą chcieli sięgnąć po kolejne zwycięstwo, by zbliżyć się do wicelidera tabeli Orła Ryczów. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 14:30.