WISŁA II: WYGRANA Z DALINEM

11 miesięcy temu | 02.10.2023, 14:05

Podopieczni trenera Mariusza Jopa w meczu 12. kolejki JAKO IV Ligi rywalizowali z Dalinem Myślenice. Spotkanie to obfitowało w dogodne sytuacje dla obu stron, jednak to krakowianie okazali się bardziej konsekwentni w swoich działaniach, pokonując ostatecznie zawodników Dalinu 2:1 po strzałach Marcina Bartonia z rzutu karnego oraz po celnym trafieniu Karola Tokarczyka.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem zaciętej walki oraz prób zawiązywania składnych akcji podejmowanych przez obie drużyny, w czym z pewnością nie pomagały trudne warunki do gry spowodowane ulewnym deszczem. Wiślacy od pierwszych chwil spotkania starali się forsować obronę Dalinu, co w 8. oraz 10. minucie poskutkowało strzałami Karola Tokarczyka w kierunku bramki zespołu z Myślenic, jednak Wiślakowi nie udało się umieścić futbolówki w siatce. Chwilę później piłkarze Białej Gwiazdy wypracowali sobie kolejną dobrą sytuację, w wyniku której Jakub Niewiadomski niecelnie główkował, po czym Mariusz Kutwa próbował jeszcze uderzyć wprost do siatki, lecz i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Z biegiem minut do głosu zaczynali dochodzić gospodarze, kreując sobie okazje w polu karnym Wisły, wskutek czego Mikołaj Biegański niejednokrotnie zmuszony był do interwencji. Wiślacy wciąż dążyli do budowania akcji, a do końca tej części meczu szanse na celne trafienie miał chociażby ponownie Karol Tokarczyk czy Marc Grau, ale żadnemu z zawodników nie udało się otworzyć wyniku meczu.

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie

Po zmianie stron drużyny ruszyły do realizacji założeń, jednak zawodnicy Dalinu ustawiali się niżej, próbując w porę rozbijać ataki Białej Gwiazdy. Myśleniczanie starali się studzić zapędy przeciwników, jednak w 51. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości, z którego chwilę później użytek zrobił Marcin Bartoń, zdobywając gola dla swojego zespołu. Gospodarze niezwłocznie podjęli walkę o odrobienie start, co udało im się już w 64. minucie, kiedy to jeden z graczy Dalinu pokonał Mikołaja Biegańskiego. W kolejnych minutach tej odsłony zarówno piłkarze z Myślenic, jak i gracze Białej Gwiazdy cierpliwie wymieniali podania, dążąc do zawiązywania składnych akcji. Bardziej skuteczni w tym okazali się jednak krakowianie, a zwycięstwo swojej drużyny w doliczonym czasie gry przypieczętował Karol Tokarczyk.

Dalin Myślenice – Wisła II Kraków 1:2 (0:0)
bramki dla Wisły: Marcin Bartoń 51’ (k.), Karol Tokarczyk 90+2’

Wisła II Kraków: Mikołaj Biegański – Karol Sałamaj, Jakub Złoch, Jakub Niewiadomski, Ruben Bonachera – Mariusz Kutwa, Michał Zimon – Wiktor Szywacz (32’ Dominik Sarga), Karol Tokarczyk, Marc Grau (62’ Mateusz Stanek) – Marcin Bartoń (75’ Maciej Kuziemka)