WISŁA II: WYGRANA Z KALWARIANKĄ

1 rok temu | 30.08.2023, 15:52

Podopieczni trenera Mariusza Jopa w sobotnie przedpołudnie zmierzyli się na własnym terenie z Kalwarianką. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2:0 po strzałach Karola Sałamaja i Karola Tokarczyka z rzutu karnego.

Wiślacy od początku spotkania stwarzali rywalom trudne warunki do rywalizacji, mocno naciskając na przeciwników, a także tworząc sobie dogodne sytuacje do strzałów. Od pierwszych minut Wiślacy podejmowali próby przedzierania się pod bramkę zespołu z Kalwarii Zebrzydowskiej, lecz bezskutecznie. W 19. minucie szansę na zdobycie celnego trafienia miał Karol Sałamaj, następnie uderzenie oddał również Bartosz Talar, ale piłka nie znalazła swojego miejsca w bramce. Na kwadrans przed zakończeniem tej części spotkania do siatki trafić mógł też Marcin Bartoń, który próbował przyjąć piłkę głową po dośrodkowaniu Rubena Bonachery, ale zrobił to niefortunnie. Wreszcie dążenia graczy Białej Gwiazdy dały rezultaty, kiedy to w 37. minucie efektownym strzałem drogę do bramki Kalwarianki odnalazł Karol Sałamaj.

Trzy punkty Wisły
Po zmianie stron zawodnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej zaczęli coraz odważniej dawać się we znaki gospodarzy, próbując zdobyć bramkę wyrównującą. Gracze Białej Gwiazdy jednak szybko powrócili na właściwe tory, ponownie przejmując inicjatywę, a w 79. minucie za sprawą gola z rzutu karnego, zdobytego przez Karola Tokarczyka, Wiślacy po raz kolejny udowodnili dobrą dyspozycję w tym spotkaniu. Do końca meczu swoich sił spróbowali też Karol Sałamaj czy Mariusz Kutwa, jednak wspomnianym zawodnikom nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Wisła II Kraków – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:0 (1:0)
1:0 Karol Sałamaj 37’
2:0 Karol Tokarczyk 79’ (k.)

Wisła II Kraków: Patryk Letkiewicz – Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Jakub Niewiadomski, Ruben Bonachera – Mariusz Kutwa, Michał Zimon – Bartosz Talar (58’ Marc Grau), Karol Tokarczyk, Karol Sałamaj (84’ Adam Pieniądz) – Marcin Bartoń (70’ Dominik Sarga)