Wisła II: Pewne zwycięstwo z Klimontowianką

2 miesiące temu | 02.03.2024, 17:59

Zespół rezerw Białej Gwiazdy w jednym z ostatnich sparingów przed startem rozgrywek rundy wiosennej JAKO IV Ligi stanął naprzeciw czwartoligowej Klimontowianki Klimontów. Pojedynek ten zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 7:1, a na listę strzelców wpisał się Karol Sałamaj, Marc Grau, Mateusz Stanek (4) oraz Karol Tokarczyk.

Wiślacy zaliczyli naprawdę solidny początek starcia z zespołem z Klimontowa i od pierwszych chwil zaznaczali swoją pozycję na murawie. Krakowianie wywierali presję na przeciwnikach, tworząc sobie przy tym dobre sytuacje do objęcia prowadzenia. Już w 7. minucie bramkę gości zaatakować próbował Karol Dziedzic, ale wynik meczu otworzył kilka minut później Karol Sałamaj. Wiślak odebrał piłkę głową po podaniu Wiktora Szywacza, po czym oddał strzał wprost w światło bramki. Przyjezdni starali się odgryźć dobrze dysponowanym graczom Białej Gwiazdy, lecz pierwszą i jedną z najlepszych akcji w tej połowie wypracowali sobie dopiero w 25. minucie, natomiast Kacper Szewczyk wykazał się refleksem. Wiślacy nie ustępowali rywalom, poszukując okazji na podwyższenie prowadzenia, co dało efekt w ostatniej akcji tej części meczu, kiedy to golkiper Klimontowianki sparował strzał Wiktora Szywacza, ale Marc Grau dobił celnie.

Worek z bramkami rozwiązany

Gospodarze w drugiej połowie jeszcze mocniej przycisnęli rywali, tworząc sobie kolejne dogodne sytuacje, a pierwsze szanse na celne trafienie pojawiły się już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu za sprawą Mateusza Stanka, który uderzył na bramkę po podaniu Filipa Baniowskiego. Po chwili pojawiła się kolejna okazja dla Wisły - Karol Tokarczyk posłał piłkę nad murem z rzutu wolnego, zmuszając golkipera rywali do interwencji. W 60. minucie Mateusz Stanek wreszcie dopiął swego, główkując po wrzutce Kuby Wiśniewskiego i dokładnie 10 minut później znów dał się we znaki przeciwnikom, po raz drugi uderzając celnie głową. Na kolejne popisy skuteczności w wykonaniu Wiślaków nie musieliśmy długo czekać. Wkrótce, obsłużony przez Karola Dziedzica, Karol Tokarczyk wpakował piłkę do pustej bramki, a po chwili na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Mateusz Stanek. W 81. minucie goście zdążyli jeszcze odgryźć się celnym trafieniem, ale tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Mateusz Stanek przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu, uderzając po ziemi w dolny róg i tym samym ustalając wynik 7:1.

Wisła II Kraków - Klimontowianka Klimontów 7:1 (2:0)

bramki dla Wisły: Karol Sałamaj 13’, Marc Grau 25’, Mateusz Stanek 60’, 70’, 78’, 89’, Karol Tokarczyk 73’

Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk (46’ Arkadiusz Krzyżanowski) - Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch (46’ Maciej Hajdara), Daniel Ramirez (46’ Oliwier Micek), Jakub Niewiadomski (46’ Filip Baniowski) - Michał Zimon (46’ Piotr Ćwik), Karol Dziedzic - Wiktor Szywacz (46’ Kamil Kaczówka), Marc Grau (46’ Karol Tokarczyk), Karol Sałamaj - Dominik Sarga (46’ Mateusz Stanek)