Wisła II: Wysokie zwycięstwo z Alitem Ożarów

3 miesiące temu | 03.02.2024, 17:02

W sobotnie południe druga drużyna Białej Gwiazdy przystąpiła do drugiego sparingu, w którym miała okazję sprawdzić się na tle Alitu Ożarów. W starciu tym zespół gospodarzy pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując ostatecznie przyjezdnych aż 6:0 po strzałach Dominika Sargi, Wiktora Szywacza oraz dwóch golach Macieja Kuziemki i Diego Deisadze.

Po ubiegłotygodniowej porażce w starciu sparingowym z MSK Żylina, tym razem podopieczni trenera Bartosza Bąka odnaleźli skuteczny sposób na przejęcie kontroli nad przebiegiem spotkania oraz pokonanie drużyny przeciwnej. Od początku meczu gospodarze naciskali na rywali, zamykając drużynę z Ożarowa na własnej połowie i szybko zaczęli oddawać strzały w kierunku ich bramki, niejednokrotnie zmuszając golkipera Alitu do interwencji. Zmasowane ataki zespołu z Reymonta poskutkowały kilkoma groźnymi sytuacjami pod bramką przyjezdnych, a w 25. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieścił Dominik Sarga. Na kolejne nie trzeba było długo czekać, gdyż już kilkadziesiąt sekund później Wiślacy mogli cieszyć z dwubramkowego prowadzenia po strzale Wiktora Szywacza. Przed przerwą skutecznością wykazał się jeszcze Maciej Kuziemka, czym przypieczętował dobrą dyspozycję miejscowych w pierwszej połowie spotkania.

Kolejne trzy trafienia
Po przerwie rywale próbowali odgryzać się Wiślakom, jednak w dalszym ciągu to zawodnicy rezerw Białej Gwiazdy pozostawali stroną dominującą. W 54. minucie dogodną sytuację wykreował sobie Karol Sałamaj, uderzając z woleja, ale piłka obiła się o poprzeczkę. Krakowianie konsekwentnie dążyli do budowania składnych akcji, co w już w 58. minucie dało efekt w postaci celnego trafienia w wykonaniu testowanego Diego Deisadze. Zawodnik ten wkrótce po raz drugi wpisał się na listę strzelców, kiedy to piłka po uderzeniu Bartłomieja Sowy, otarła się o młodego gracza i wpadła wprost do siatki. „Kropkę nad i” na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu postawił z kolei Maciej Kuziemka, ustalając wynik 6:0.

„Jestem zadowolony, że nasze zwycięstwo było efektem dobrej gry w ataku. Podczas odprawy ustaliliśmy, że zależy nam na tym, by wypracować sobie komfort w posiadaniu piłki. Po meczu z MSK Żylina, gdzie więcej przebywaliśmy w fazie defensywnej, teraz chcieliśmy odzyskać kontrolę nad grą, złapać płynność, dokładność, a także odpowiednią strukturę ustawienia w fazie atakowania i to się nam udawało. Naszym plusem było również szybkie neutralizowanie ataków przeciwnika zaraz po stracie piłki. Tak jak już wspomniałem, cieszy mnie fakt, że drużyna pokazała się dzisiaj z dobrej strony, co pozwoliło nam wygrać to spotkanie” - powiedział trener zespołu rezerw, Bartosz Bąk.

Wisła II Kraków – Alit Ożarów 6:0 (3:0)

1:0 Dominik Sarga 25’
2:0 Wiktor Szywacz 26’
3:0 Maciej Kuziemka 39’
4:0 Diego Deisadze 58’
5:0 Diego Deisadze 63’
6:0 Maciej Kuziemka 80’

Wisła II Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk – Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Oliwier Micek, Ruben Bonachera – Piotr Ćwik, Marc Grau – Filip Baniowski, Wiktor Szywacz, Maciej Kuziemka – Dominik Sarga

Grali też: Arkadiusz Krzyżanowski, Marcin Górkiewicz, Jakub Madej, Alex Bugaj, Jakub Niewiadomski, Bartłomiej Sowa, Karol Sałamaj, Diego Deisadze