Zapowiedź CLJ. Pojedynek z Arką na zakończenie rundy

3 miesiące temu | 01.12.2023, 18:36
Zapowiedź CLJ. Pojedynek z Arką na zakończenie rundy
Jesienne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów zbliżają się ku końcowi i już w najbliższy weekend drużyny zmierzą się w ostatnich pojedynkach ligowych w tym roku. Zespół U-19 dowodzony przez trenera Karola Nędzę tym razem rywalizował będzie na własnym terenie z Arką Gdynia.

CLJ U-19: Wisła Kraków – Arka Gdynia, 3 grudnia, 12:00


Drużyna U-19 w starciu wieńczącym jesienne zmagania CLJ stanie w szranki w ORLEN OIL Centrum Treningowym w Myślenicach z Arką Gdynia. Ostatni, zaległy pojedynek krakowianie rozegrali w środę, kiedy to podejmowali u siebie Raków Częstochowa. Wiślacy podeszli do tego meczu z determinacją wywalczenia zwycięstwa i tym samym poprawienia swojej trudnej sytuacji związanej z zajmowanym miejscem w tabeli. Finalnie jednak to goście okazali się bardziej skuteczni pokonując miejscowych aż 4:1, a jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Hugo Woyna-Orlewicz. Poniesiona porażka oznaczała, że zespołowi Wisły w tym momencie nie uda się jeszcze opuścić strefy spadkowej i obecnie zawodnicy Karola Nędzy, z dorobkiem 17 oczek, plasują się na 13 pozycji w klasyfikacji, tracąc zaledwie 1 punkt do bezpiecznego miejsca, które w tym momencie zajmuje Odra Opole. Nadchodzący mecz będzie zatem dla krakowian ostatnią okazją do osiągnięcia zamierzonego celu i opuszczenia strefy zagrożonej spadkiem.

Rywale Wiślaków do niedzielnego starcia podejdą w znacznie bardziej optymistycznych nastrojach.
Zawodnicy z Pomorza w minionej kolejce zmierzyli się na własnym terenie z Sandecją Nowy Sącz i wykazali się w tym spotkaniu bardzo dobrą dyspozycją. Gospodarze aż sześciokrotnie odnajdywali drogę do bramki przeciwników, wskutek czego mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem miejscowych 6:0. Gracze Arki na ten moment gromadzą 24 punkty i tym samym obejmują 7 miejsce w tabeli. W niedzielę przyjezdni z pewnością wytoczą najcięższe działa, by zdominować gospodarzy i wywalczyć cenne trzy oczka, co pozwoli im piąć się po kolejnych stopniach klasyfikacji drużyn CLJ.

Spotkanie Wisły Kraków z Arką Gdynia zostanie rozegrane w niedzielę 3 grudnia, a pierwszy gwizdek w tym meczu wybrzmi o godzinie 12:00.

Udostępnij