Drugi zespół Wisły wraca do gry! Ważne starcie w Gorlicach

4 tygodnie temu | 29.03.2024, 18:00

Piłkarze drugiego zespołu Wisły Kraków po tygodniowej pauzie wracają do walki o ligowe punkty. Podopieczni trenera Bartosza Bąka w świąteczną sobotę zagrają na wyjeździe z Glinikiem Gorlice w spotkaniu w ramach 22. kolejki JAKO IV Ligi. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godz. 12.00.

Drugi zespół Białej Gwiazdy udanie wznowił ligowe zmagania po zimowej przerwie, pokonując przed dwoma tygodniami Watrę Białka Tatrzańska 2:1 po dwóch trafieniach autorstwa Wiktora Szywacza. W poprzedniej kolejce lider czwartoligowych rozgrywek odbył przymusową pauzę, a teraz w świąteczną sobotę Wiślaków czeka wyjazdowe starcie z Glinikiem Gorlice.

Najbliższy rywal Białej Gwiazdy plasuje się na 12. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów (siedem wygranych, siedem remisów i siedem porażek). W pierwszym spotkaniu rozegranym rundzie jesiennej Wiślacy triumfowali 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Karol Tokarczyk.

Podopieczni trenera Bartosza Bąka wciąż plasują się na czele tabeli JAKO IV Ligi, ale czują na swoich plecach oddech Orła Ryczów, który wykorzystał ligową przerwę Wiślaków. Po wygranej w ostatniej kolejce 3:0 nad Limanovią Limanowa przewaga Białej Gwiazdy nad Orłem stopniała do trzech punktów.

Sobotnie spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube serwisu CFsport. Początek spotkania w Gorlicach przewidziano na godz. 12.00.