U-11: Turniej Profbud Cup w Krośnie

3 miesiące temu | 04.12.2023, 20:50
U-11: Turniej Profbud Cup w Krośnie

Zespół U-11 pod opieką trenera Marcina Kordaszewskiego w miniony weekend wyruszył do Krosna, gdzie miał okazję rywalizować w turnieju Profbud Cup. Młodzi Wiślacy pokazali się z dobrej strony, stając w szranki z wymagającymi drużynami z kraju oraz z zagranicy.

Zawodnicy Marcina Kordaszewskiego mają za sobą niezwykle intensywny weekend, kiedy to mieli okazję sprawdzić się na tle polskich i zagranicznych rywali, biorąc udział w turnieju Profbud Cup w Krośnie. Młodzi Wiślacy stoczyli tam aż 8 piłkarskich pojedynków, w żadnym wypadku nie odbiegając formą od przeciwników.
Na inaugurację rywalizacji we wspomnianym turnieju gracze spod Wawelu stanęli naprzeciw Banika Ostrawa. W starciu tym Wiślacy zdołali trzykrotnie odnaleźć drogę do bramki przeciwników, wskutek pokonali rywali 3:0. Krakowianie skutecznością wykazali się również w meczu z zespołem Olasz Focisuli, w którym to sięgnęli po zwycięstwo, ustalając wynik 4:1, a w kolejnym pojedynku bez większych problemów poradzili sobie z FC Kosice, wieńcząc to spotkanie wygraną 4:1. Dobrą serię w wykonaniu graczy Białej Gwiazdy przerwali dopiero zawodnicy GKS-u Katowice, ogrywając Wiślaków 0:3 oraz młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy po zaciętym boju triumfowali, wygrywając 2:1. Podopieczni trenera Kordaszewskiego wkrótce zdołali powrócić na właściwe tory, rozgramiając Juventus Warszawa 5:1, a także Pogoń Szczecin 6:0. Po rewelacyjnych spotkaniach w polskimi zespołami, nadszedł czas na starcie ze Spartakiem Tarnava, kiedy zespół spod Wawelu musiał uznać wyższość przeciwników, przegrywając 1:3.

„Na pewno cieszy mnie dobra koncentracja chłopców w pierwszych meczach turnieju w Krośnie, jednak trzeba przyznać, że wykazywali się dużą wolą walki w każdym spotkaniu. Podczas rozegranych przez nas meczów widać było sporo naprawdę dobrych fragmentów w naszej grze. Pojedynki toczone z mocnymi przeciwnikami zawsze nas cieszą, gdyż na ich podstawie jesteśmy w stanie diagnozować również aspekty indywidualnego rozwoju zawodników” - powiedział trener zespołu U-11, Marcin Kordaszewski.

Wisła Kraków - Banik Ostrawa 3:0

bramki dla Wisły: Jakub Płatek, Filip Sitko, Alan Kasprzyk

Wisła Kraków - Olasz Focisuli 4:1
bramki dla Wisły: Jakub Płatek, Alan Kasprzyk, Filip Sitko, Franciszek Róg

Wisła Kraków - FC Kosice 3:1
bramki dla Wisły: Jakub Płatek (2), Alan Kasprzyk

Wisła Kraków - GKS Katowice 0:3

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:2

bramkia dla Wisły: Jan Jazowski

Wisła Kraków - Juventus Warszawa 5:1
bramki dla Wisły: Alan Kasprzyk (2), Michał Wilczyński, Aleksander Trzósło, Jakub Płatek

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 6:0
bramki dla Wisły: Jakub Płatek, Jakub Zielonka, Alan Kasprzyk (2), Michał Wilczyński, Aleksander Trzósło

Wisła Kraków - Spartak Trnava 1:3
bramka dla Wisły: Aleksander Trzósło

Kadra Wisły Kraków U-11: Jakub Miśta, Michał Wilczyński, Jan Jazowski, Konrad Dyczkowski, Aleksander Trzósło, Franciszek Róg, Alan Kasprzyk, Jakub Płatek, Jakub Zielonka, Filip Sitko
Udostępnij