U-15: Zwycięski sparing z Limanovią Limanowa

3 miesiące temu | 21.01.2024, 19:17

Drużyna CLJ U-15 w niedzielne popołudnie podejmowała swojego drugiego sparingpartnera w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej – Limanovię Limanowa. Podopieczni trenera Krystiana Żakowicza pokonali rywali 2:1 po trafieniach Wiktora Maziarza i Dominika Mierzwy.

Zawodnicy najmłodszej wiślackiej drużyny biorącej udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów rozegrali w niedzielę swój drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej, a ich przeciwnikiem była Limanovia Limanowa. Podopieczni trenera Krystiana Żakowicza od początku spotkania chcieli narzucić swój sposób gry i bardzo aktywnie odbierać piłkę już na połowie przeciwnika. Wiślacy wywalczyli rzut karny, którego niestety nie udało się wykorzystać. Jeszcze w pierwszej części spotkania krakowianie wyszli na prowadzenie po golu Wiktora Maziarza, który otrzymał bardzo dobre dłuższe podanie od Jakuba Idziaka. Jeszcze przed przerwą, po jednym z błędów w rozegraniu piłki, rywalom udało się wyrównać. Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, a Wisła cały czas starała się operować piłką i zepchnąć przeciwnika na własną połowę. Limanovia natomiast starała się odgryzać kontratakami. Później drugą bramkę dla Wisły zdobył Dominik Mierzwa, a drużyna mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w okresie przygotowawczym.

„Za nami drugi sparing po wznowieniu treningów i możemy z niego wyciągnąć kilka pozytywów. W szczególności, nasza organizacja gry na połowie przeciwnika pod kątem zabezpieczenia ataku była na odpowiednim poziomie. W dalszym ciągu przed nami sporo pracy jeśli chodzi o dokładność w rozegraniu piłki, aby z jeszcze większą częstotliwością znajdować się w sytuacjach dogodnych do zdobycia bramki w momencie dominacji nad przeciwnikiem. Dodatkowo, kilku zawodników pokazało się z bardzo pozytywnej strony na pozycjach, które nie są dla nich nominalne i wierzę, że w końcowym rozrachunku wpłynie to pozytywnie na ich rozwój również pod kątem indywidualnym” – mówił po spotkaniu szkoleniowiec zespołu Krystian Żakowicz.

Wisła Kraków U-15 – Limanovia Limanowa U-15 2:1 (1:1)

Bramki dla Wisły: Maziarz, Mierzwa

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Szymon Koładka (BR) – Dawid Kubik, Radosław Krasek, Karol Łakomy, Jakub Idziak – Patryk Cichy, Bartosz Wajda, Oliwier Kozak – Wiktor Maziarz, Alan Bąk, Mateusz Pałka

Grali także: Jakub Golonka (BR), Kacper Palider, Dominik Mierzwa, Kacper Kopijka, Jan Szczepaniak, Wiktor Balcer (testowany – MKS Babia Góra Sucha Beskidzka), Mikołaj Gajda (testowany – MKS Babia Góra Sucha Beskidzka)