U-17: Powrót z Warszawy bez punktów

1 tydzień temu | 20.04.2024, 22:17

Zespół Patryka Jałochy w meczu X kolejki Centralnej Ligi Juniorów rywalizowała na wyjeździe z Legią Warszawa. Gospodarze wykazali się lepszą skutecznością, wskutek czego krakowianie musieli przełknąć gorycz porażki, przegrywając 1:5. Jedyną bramkę dla gości zdobył Bruno Skoczek.

Krakowianom nie udało się utrzymać zwycięskiej passy i w sobotnie popołudnie zmuszeni byli uznać wyższość, plasującej się na pierwszym miejscu w tabeli, Legii Warszawa. Warszawiacy już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie – na kwadrans przed końcem tej części otworzyli wynik meczu, a już pięć minut później po efektownym dryblingu po raz drugi pokonali wiślackiego golkipera. Po zmianie stron również wykazali się skutecznością, kiedy to w 54. minucie jeden zawodników strzałem po ziemi nie dal szans bramkarzowi Białej Gwiazdy, podwyższając wynik na 3:0. Na tym jednak nie koniec, ponieważ niedługo później gospodarze znów dali się we znaki przyjezdnym, wieńcząc akcję celnym strzałem z ostrego konta wprost do pustej bramki. Wiślacy przez cały czas próbowali odpowiadać rywalom oraz w porę rozbijać ich ataki, a sami również kreowali sobie sytuacje i na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu, po nieporozumieniu w wyprowadzeniu, piłkę przejął Bruno Skoczek, w efekcie czego dał honorowe trafienie swojej drużynie. Ostatnie zdanie należało jednak do miejscowych, którzy na chwilę przed ostatnim gwizdkiem przypieczętowali swoje zwycięstwo, zdobywając piątego gola.

Legia Warszawa U-17 – Wisła Kraków U-17 5:1 (2:0)

bramka dla Wisły: Bruno Skoczek 85’