Wisła II: Sparingowa wygrana z drużyną CLJ U-19

3 miesiące temu | 17.02.2024, 16:54

Sobotnie południe upłynęło dwóm wiślackim drużynom na wzajemnej rywalizacji. Na obiekcie AWF w Krakowie druga drużyna Białej Gwiazdy zmierzyła się z ekipą CLJ U-19. Zwycięsko z tego sparingowego starcia wyszli zawodnicy czwartoligowego zespołu, pokonując swoich młodszych kolegów 4:2. Bramki dla drugiej drużyny zdobywali Karol Tokarczyk i trzykrotnie Wiktor Szywacz, a dla młodszego zespołu Maksym Tsymbaliuk i Hugo Woyna-Orlewicz.

Pojedynek dwóch wiślackich zespołów rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla tego młodszego. Po upływie zaledwie pięciu minut piłkarze trenera Karola Nędzy mogli cieszyć się z prowadzenia, które zapewnił im Maksym Tsymbaliuk. Środkowy pomocnik dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i mocnym strzałem z woleja pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Rywale ruszyli więc do odrabiania strat i do remisu udało się im doprowadzić kilkanaście minut później. W polu karnym faulowany był Marc Grau, a arbiter wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Wiktor Szywacz i precyzyjnym strzałem pokonał Wiktora Sierdę. Kilka chwil później ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi, uderzając obok golkipera drużyny U-19 w polu karnym. Niedługo przed ostatnim w pierwszej połowie gwizdkiem sędziego Karol Tokarczyk, znajdując się na rogu pola karnego zdecydował się na techniczne uderzenie z dystansu i zdobył ładnej urody bramkę na 3:1.

Po krótkiej przerwie oba zespołu powróciły do rywalizacji. Początek drugiej odsłony meczu, podobnie jak pierwszej, był zdecydowanie lepszy dla drużyny CLJ U-19, ponieważ futbolówkę w bramce drugiej drużyny Wisły Kraków umieścił Hugo Woyna-Orlewicz. Piłkarze trenera Bartosza Bąka ruszyli do ataku, chcąc przywrócić swoje dwubramkowe prowadzenie. Do siatki młodszych Wiślaków trafił Jakub Niewiadomski, ale sędzia asystent dopatrzył się w tamtej sytuacji pozycji spalonej. Niecały kwadrans przed końcem meczu wynik ustalił Szywacz, który uderzeniem sprzed pola karnego w lewy dolny róg skompletował hat-tricka.

„Dzisiejszy mecz toczył się tak naprawdę w dwóch fazach. Więcej czasu spędzaliśmy w ataku pozycyjnym na połowie przeciwnika, ale były też momenty, kiedy musieliśmy bronić się przed kontratakami i odpowiednio reagować po stracie. To spotkanie stanowiło ważny i dobry sprawdzian przed nadchodzącym startem rozgrywek, ponieważ dało nam przedsmak tego, czego możemy się spodziewać w rozgrywkach ligowych. Duży szacunek również dla chłopaków z drużyny U-19, ponieważ bardzo ciężko pracowali w defensywie, zamykając nam przestrzenie do gry. Bramka, którą zdobyli już na początku spotkania sprowokowała nas do tego, by gonić wynik, a ich dyspozycja w tym pojedynku zmuszała nas do poszukiwania różnych rozwiązań oraz zachowywania czujności w fazie atakowania” – powiedział trener drugiej drużyny Wisły Kraków Bartosz Bąk.

„Uważam, że było to dobre spotkanie zwłaszcza pod kątem jakościowym - nasz przeciwnik prezentował wysoki poziom. Jakość piłkarska oraz umiejętności indywidualne były po stronie graczy drugiej drużyny, ale jestem zadowolony z tego spotkania, ponieważ uważam, że zaprezentowaliśmy się solidnie jako zespół i nadrabialiśmy wszystkie swoje deficyty dobrą organizacją gry. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Na treningach wykonujemy kawał dobrej roboty, co przekłada się później na mecz i cieszy mnie to, że momentami byliśmy w stanie realizować nasze założenia. Z mojej perspektywy to, nad czym ciągle pracujemy zdecydowanie było dzisiaj dobrze widać” – stwierdził szkoleniowiec zespołu CLJ U-19 Karol Nędza.

Dla drugiej drużyny Wisły Kraków był to czwarty, natomiast dla zespołu CLJ U-19 piąty mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. W kolejny weekend zawodnicy trenera Bartosza Bąka zmierzą się z trzecioligową ekipą Wiślan Jaśkowice, a piłkarze trenera Karola Nędzy zagrają na wyjeździe z Banikiem Ostrawa.

Wisła II Kraków – Wisła Kraków U-19 4:2 (3:1)

Bramki dla Wisły II: 3x Szywacz, Tokarczyk

Bramki dla Wisły U-19: Tsymbaliuk, Woyna-Orlewicz

Wisła II Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk (BR) – Jakub Niewiadomski, Oliwier Micek, Jakub Złoch, Kuba Wiśniewski – Marc Grau, Piotr Ćwik – Filip Baniowski, Karol Tokarczyk, Wiktor Szywacz – Kamil Kaczówka

Grali także: Arkadiusz Krzyżanowski (BR), Michał Zimon, Daniel Ramirez, Szymon Kawała, Mateusz Grabski (testowany – Sparta Zabrze)

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Wiktor Sierda (BR) – Aleksy Rokosz, Marcin Górkiewicz, Radosław Skała, Maciej Pachel – Dawid Gap, Maksym Tsymbaliuk, Bartłomiej Sowa, Yehor Khromykh – Radosław Wójcicki, Hugo Woyna-Orlewicz

Grali także: Karol Kurczyna, Marcin Rapacz, Kacper Babral, Kacper Symula, Jakub Bigosiński, Borys Płotka, Wiktor Sosin (testowany – AS Progres)