U-19: Porażka w starciu z Wartą Poznań

1 tydzień temu | 04.05.2024, 15:13

W sobotnie przedpołudnie wiślacka drużyna U-19 zmierzyła się na wyjeździe z ekipą Warty Poznań w ramach 26. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Karola Nędzy musieli uznać wyższość rywala, ulegając mu 1:4. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Hugo Woyna-Orlewicz.

Od pierwszych chwil starcia Warty z Wisłą to gospodarze byli stroną przeważającą i często pojawiali się na połowie i w polu karnym Białej Gwiazdy. Po niespełna kwadransie gry, drużyna z Poznania wyprowadziła pierwszy cios. Wiślacy stracili piłkę, co później przerodziło się w kontratak rywali, a napastnik poznańskiego zespołu wpadł w pole karne i pokonał Jakuba Stępaka. Na kilka minut przed przerwą gospodarze mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Przeciwnicy zaliczali kolejne przechwyty, które otwierały im drogę do wiślackiej bramki i jeszcze przed zejściem do szatni stworzyli sobie sytuację zakończoną drugim golem.

Bez punktów

Zespół Białej Gwiazdy co jakiś czas próbował odgryzać się rywalom, lecz żadnej z okazji nie udało się wykorzystać. Sztuka ta udała się natomiast gospodarzom, którzy po około godzinie rywalizacji podwyższyli prowadzenie na 3:0. Dziesięć minut później zawodnicy Warty po raz czwarty umieścili piłkę w siatce wiślackiej bramki. W 80. minucie spotkania do głosu doszli podopieczni trenera Karola Nędzy. Futbolówka trafiła do bocznej strefy boiska, skąd dobre podanie prostopadłe otrzymał Hugo Woyna-Orlewicz. Napastnik Wisły wygrał pojedynek z obrońcą Warty i strzałem po długim rogu pokonał golkipera gospodarzy. Był to jednak jedyny bramkowy akcent drużyny krakowian. Ostatecznie Warta Poznań dopisała trzy punkty do swojego konta.

„Przegrywamy mecz z zespołem lepszym piłkarsko. Warta była skuteczniejsza i stworzyła sobie również więcej sytuacji do zdobycia gola, a cztery z nich wykorzystała. Rywale przeważali w tym spotkaniu, co jakiś czas potwierdzając swoją dobrą dyspozycję zdobytym golem. My również mieliśmy kilka swoich szans, które mogły zakończyć się bramką. Może nie były to stuprocentowe sytuacje, ale mogliśmy w ich trakcie zagrozić przeciwnikowi, co ostatecznie się nie udało. Warta była lepsza z przebiegu gry i zasłużenie zdobyła trzy punkty” – mówił po spotkaniu trener drużyny CLJ U-19 Karol Nędza.

Zespół CLJ U-19 w kolejnym spotkaniu zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Mecz zaplanowano na niedzielę 12 maja o godzinie 12:00.

Warta Poznań U-19 – Wisła Kraków U-19 4:1 (2:0)

Bramka dla Wisły: Woyna-Orlewicz

Wisła Kraków U-19: Jakub Stępak (BR) – Maciej Pachel (73’ Adam Klimczyk), Radosław Skała (K), Marcin Górkiewicz, Michał Prochwicz (87’ Karol Kurczyna) – Filip Baniowski (46’ Maciej Kuziemka), Maksym Tsymbaliuk (73’ Kacper Symula), Karol Dziedzic, Dawid Gap (64’ Tomasz Dusik) – Mateusz Stanek (64’ Hugo Woyna-Orlewicz), Wiktor Benedyktowicz (67’ Borys Płotka)

Ławka rezerwowych: Wiktor Sierda (BR), Kacper Babral